S:1

Aşağıda verilen besin içeriklerinden hangisi düzenleyici görevde değildir?

Aşağıda verilen besin içeriklerinden hangisi düzenleyici görevde değildir? sorunun cevabı "Karbonhidrat" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aylıktan kesme cezaları aşağıdakilerden hangisi tarafından verilir? Bir trende 354 kadın, kadınlardan 151 fazla erkek yolcu vardır. Acaba bu trende toplam kaç yolcu vardır? Yasin'in 18 oyun kartı vardı. 4 tanesini kaybetti. 4 tanesini de arkadaşına verdi. Yasin'in kaç tane oyun kartı kaldı? 72 sayısının 40 eksiğinin 3 katı kaçtır? Aşağıda özel isimlerden hangisi doğru yazılmıştır? Arkadaşlar, halk oyunları gösterisi önce Karadeniz Bölgesi ile başladı. Kemençe ve tulum eşliğinde horon tepildi. Arkasından Ege Bölgesinden zeybek, Ankara yöresinden misket, Bursa yöresinden kılıç-kalkan, Trakyadan çiftetelli oynandı. Çok güzel bir gösteriydi.Yukarıdaki ifadelere bakılarak aşağıdaki yorumlardan hangisi yapılabilir? Mustafa Kemal Atatürkün sanat, siyaset, ekonomi,hukuk,eğitim,dil,tarih konularıyla ilgilenmesi onun hangi kişilik özelliğini gösterir? Aşağıdakilerden hangisi milli bayramlarımızdan biri değildir? Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğrunun tanımı yapılmıştır? Ben sağ olduğum müddetçe, Kurânın kölesiyim. Ben Muhammed Muhtârın yolunun tozuyum. Benim sözümden bundan başkasını kim naklederse,Ben ondan da bîzârım, o sözlerden de bîzârım.Mevlananın bu dizelerinden aşağıdaki sonuçların hangisine ulaşılamaz? Su, toprak ve hava kirliliği oluşturan kimyasal maddelere karşı alınabilecek bazı tedbirler verilmiştir.I. Fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji kaynaklar kullanılmalıdır.II. Fabrika bacalarına filtre takılmalıdır.III. Motorlu taşıtlarda çıkan egzoz gazları belli aralıklarla kontrol edilmelidir.IV. Ağaçlandırmada kışın yapraklarını döken bitkiler tercih edilmelidir.Buna göre bu ifadelerden hangisi yanlıştır? Power point programının kullanım amacı aşağıdakilerden hangisidir? Hz. Muhammed (sav.)in kendisinden sonra vefat eden çocu-ğu hangisidir? Bilgisayarın elle tutulabilir, elektronik parçalarına ne ad verilir? ATATÜRKAtatürk Selanikte doğdu. Annesinin adı Zübeyde Hanım, babasının adı Ali Rıza Efendidir. Atatürk ilkokul bitince askeri okula gitti. Öğretmeni ona Kemal adını verdi. Askeri okulu bitirerek subay oldu ve orduya katıldı. Atatürk yurdumuzu düşmanlardan kurtardı. Cumhuriyeti kurdu, yenilikler yaptı.10 Kasımda İstanbulda hayata gözlerini kapadı. Ankaraya defnedildi.Atatürk hangi okulu bitirince subay oldu? Dedem 70, babam 52 yaşındadır. 4 yıl sonra ikisinin yaşları toplamı kaç olur ? Hz. Muhammedin (s.a.v.) doğduğu..................şehri, Arap Yarımadasında yer alır.Boşluğa ne gelmelidir? "Yasa" kelimenin eş anlamısı aşağıdakilerden hangisidir? Hayat sözcüğünün eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki eserlerin hangisi Necip Fazıl Kısaküreke aittir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir