Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kadir, dedesinin topaç çevirmece oyununda oynadığı topacı ile kendi topacını inceliyordu. Eski topacı hareket ettirmenin çok zor olduğunu fark etti. Oysa kendi topacını iki parmağı ile tutarak çevirebiliyordu.
Kadir topaç oyuncağının zaman içindeki durumuna göre aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kadir, dedesinin topaç çevirmece oyununda oynadığı topacı ile kendi topacını inceliyordu. Eski topacı hareket ettirmenin çok zor olduğunu fark etti. Oysa kendi topacını iki parmağı ile tutarak çevirebiliyordu.Kadir topaç oyuncağının zaman içindeki durumuna göre aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşır? sorunun cevabı "Teknolojik gelişmelerden etkilenmiştir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Bulundukları hücrelerin görevlerine göre, bazı organeller sayıca farklılık gösterebilir.Buna göre süt bezi, gözyaşı bezi ve tükrük bezi gibi yapılarda hangi organel sayıca diğerlerinden fazladır? Göğüs kafesini inceleyen bir öğrenci, aşağıdaki sonuçlardan hangisine varamaz? Atatürk’ün, vatanımız ve milletimizin ilerlemesi ve gelişmesi için yaptığı yeniliklere ne ad verilir ? Aşağıdakilerden hangisi diğerlerinden farklıdır ? “Tane” sözcüğü, aşağıdakilerden hangisinde yanlış anlamda kullanılmıştır?  Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?   ………..- Wednesday- …………..-friday Aşağıdakilerden hangisi ,karşılaştığımız sorunlara hak ve özgürlükler temelinde çözüm bulabilmek için başvurabileceğimiz kurumlardan biri değildir?   Milli mücadele döneminde toplanan ilk ulusal kongre hangisidir? Dilde yaygın olarak  kullanılmayan ve birbiriyle uyuşmayan sözcüklerle kurulan söz grubu ve tamlamalardan oluşan bağdaştırmalara “alışılmamış bağdaştırma” denir.Buna göre aşağıdakilerden hangisi alışılmamış bağdaştırmadır?  Güneşin doğduğu yöne yüzümüzü dönersek sol kolumuz hangi yönü gösterir? Kendi emeğimiz ile oluşturduğumuz ürünler için sahip olduğumuz haklardır. Kullanma, paylaşma ve değiştirme gibi izinleri kapsar.  Eserlerimizin izin verildiği kadar kullanımını sağlayan ve eser sahibinin haklarını koruyan haklardır ne denir?