S:1

I. Güvenlik nedeniyle çocukların sokağa çıkarılmaması
II. Oyuncak çeşitliliğinin artması ile çocukların evde bunlarla oynaması
III. Çocukların sanal ortamlardaki oyunlarda daha çok zaman geçirmesi
Yukarıdakilerden hangileri geleneksel çocuk oyunlarının az oynanmasına neden olan etkenlerdendir?

I. Güvenlik nedeniyle çocukların sokağa çıkarılmamasıII. Oyuncak çeşitliliğinin artması ile çocukların evde bunlarla oynamasıIII. Çocukların sanal ortamlardaki oyunlarda daha çok zaman geçirmesiYukarıdakilerden hangileri geleneksel çocuk oyunlarının az oynanmasına neden olan etkenlerdendir? sorunun cevabı "I,II ve III" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Ay'ın yarısını karanlık, yarısını aydınlık olarak gördüğümüz evreler hangi seçenekte doğru verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi yapay maddedir? "Olup bitenlere bu gözle bakmak, böyle değerlendirmek gerekir." cümlesindeki anlatım bozukluğunun nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerin hangisi Hristiyanlığın kutsal kabul ettiği incillerden biri değildir? A: - - - - ?B: She is cleaning the house. Okuldaki kaynakları ...................... kullanmalıyız.Yukarıdaki noktalı yere hangi sözcük gelmelidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde çoğul bir ad vardır? Kuran-ı Kerimde namaz, oruç, hac ve zekat gibi ibadetlere yönelik birçok ayet vardır. Ancak Kuran bu ibadetlerin nasıl yerine getirileceğini ayrıntılı bir şekilde bizlere aktarmaz.Bu durumda ibadetlerle ilgili ayrıntıları bize öğreten aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi söyleşi türünün özelliklerinden biri değildir? Hz. Ömer bir gün, her canlının rızkını Allah verdiği için çalışmayıp vakitlerini sadece ibadetle geçirdiklerini ve Allaha tevekkül ettiklerini söyleyen bir toplulukla karşılaşır. Onlara der ki: Sizler tevekkül eden değil, tembel insanlarsınız. Gerçek tevekkül eden kişi, tohumunu tarlaya eken ve ondan sonra Allaha dayanıp güvenendir.Hz. Ömerin bu topluluğu eleştirmesinin sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde somutlaştırmaya başvurulmuştur? Sınıfımızda 12 tane erkek, 9 tane de kız öğrenci bulunmaktadır. Sınıfımızda toplam kaç öğrenci bulunmaktadır? Kader kavramının anlamını, kader inancının hayatımızdaki yeri ve önemini bilen bir insanın aşağıdaki davranışlardan hangisini yapması beklenir? Aşağıdaki cümlelerin başına doğru ise "D" yanlış ise "Y" harfini yazınız.( ) Teknolojinin olumsuz yönleri de vardır.( ) Teknolojinin gelişmesi hayatımızı kolaylaştırır.( ) İnternet sitelerindeki bilgiler farklı kaynaklardaki bilgilerle karşılaştırılmalıdır.( ) Kişisel bilgilerimizi tanımadığımız kişilerle paylaşmamalıyız.( ) com ve org uzantılı İnternet sitelerinden en güvenilir bilgilere ulaşılır. 1-Yemek 2-Pasta 3-Çikolata 4-SuYukarıda verilenlerden hangisi veya hangileri ihtiyaçtır? Aşağıdaki kemiklerden hangisi çeşidi bakımından diğerlerinden farklıdır? I. Kasten işlenmiş bir suçtan dolayı dokuz ay hapis cezası almış olmakII. Kasten işlenmiş bir suçtan dolayı bir yıl hapis cezası almış olmakIII.Taksirli bir suçtan iki yıl hapis cezası almış olmakIV.Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlardan mahkumiyeti bulunmakYukarıda yer alan ifadelerden hangileri devlet memuru olmayı engeller niteliktedir? Deprem anında sınıftaysak hayat üçgeni oluşturmamız önemlidir. Hangi durumda bu üçgeni oluşura biliriz? Halime, Ümmü Eymen, Fatma binti Esed, Süveybe. Yukarıda adı geçen kadınların ortak özelliği aşağıdakilerden hangisidir? Hello! I am Mehmet. I am in a dark tunnel; I hear horrible screams around me. There are ghosts, skeletons and vampires. Where is Mehmet? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir