S:1

Tümce - Cümle kelimeleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde vardır?

Tümce - Cümle kelimeleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde vardır? sorunun cevabı "Zaman – Vakit" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
I. Bilimsel bilgi zamanla değişmez.II. Hayal gücü ve yaratıcılık bilimsel bilginin üretilmesine katkı sağlar.III. Bilimsel bilgi oluşturulduğu sosyokültürel ortamdan etkilenir.Yukarıdaki bilimin doğası ile ilgili temel özelliklerden hangileri doğrudur? II. Viyana Kuşatmasında Osmanlı ordusunun bozguna uğratılması Avrupa devletlerini harekete geçirdi. Bu zor durumundan yararlanmak isteyen devletler papanın öncülüğünde biraraya geldiler.Osmanlı Devletini Avrupadan tamamen atmak için papanın öncülüğünde kurulan bu birlik aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi insanların haberleşmek için kullandıkları teknolojik araçlardan biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi ülkemizin tarihi eserlerinden biri değildir? Türk izlenimcilerin önde gelen temsilcilerinden olan, Karda Yürüyen Adam, Hatayın Anavatana Hasreti gibi ilgi çekici resimleri olan sanatçı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi atmosferde biriken sera gazlarının oluşturduğu sera etkisinin sonuçlarından biri olamaz? "6 Mayıs Perşembe"Yukarıdaki takvim yaprağına göre hangisi yanlıştır? Osman Hamdi Bey'in yaptığı resimler - - - -Bu söz aşağıdakilerden hangisiyle tamamlanırsa nesnel anlatım söz konusu olmaz? Hangisi sıra bildirmektedir? "Akıl yaşta değil, baştadır." atasözünün anlamı nedir? Babasıyla hastaneye gitti. cümlesi kaç heceden oluşmuştur? Kuran-ı Kerim .................yılında ............ayında..................gecesinde indirilmeye başlanmıştır.Yukarıdaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir. Aşağıdaki sözcüklerden hangisi sözlük sıralamasında son sırada yer alır? Milli Güvenlik kurulunda hangisi bulunmaz? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır? Allah her türlü eksiklik, kusur ve ayıptan uzaktır. anlamına gelen ifade nedir? Fabrikadan alınan salçanın kamyona yüklenip çeşitli şehirlerdeki marketlere gönderilmesi üretim - dağıtım - tüketim ağının hangi aşamasında yer alır? Aşağıdakilerden hangisi kötü alışkanlıklara başlama nedenleri arasında sayılamaz? Gazların özellikleri ile ilgili verilenlerden hangisi yanlıştır? Buharlaştırarak ayırma yöntemiyle ilgili aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir