S:1

Dinimizce yiyilip içilmesi, yapılması serbest olan şeylere ne ad verilir?

Dinimizce yiyilip içilmesi, yapılması serbest olan şeylere ne ad verilir? sorunun cevabı "Helâl " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi büyük ölçekli haritaların özelliklerinden değildir? Ferman-ı aşka can iledür inkiyadımız Hükm-i kazaya zerre kadar yok inadımız Baş eğmeziz edaniye dünyayı dûn içün Allahadur tevekülümüz itimadımız Bu dizeler için aşağıdaki yargılardan hangisi doğru değildir? Genç yazar, yazılarını kimseden etkilenmeden ortaya koymaya çalışırdı. Başkalarının açtığı kapıdan girmez, kendisine her zaman farklı bir yol bulurdu. Bu parçadaki altı çizili cümleyle anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir? Serap, mutluluğa bir türlü ulaşamadı. cümlesinde yumuşamaya örnek kaç kelime vardır? Mutezileye ait Büyük günah işleyen bir kimsenin ne kafir ne de mümin olduğu, bu ikisi arasında bir yerde bulunduğunu ifade eden ilke aşağıdakilerdenhangisidir? Aşağıdakilerden hangisi ailenin özelliklerinden değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisi söz söyleyenin duygularını içermemektedir? Aşağıdakilerden hangisi iç kuvvetlerden değildir? I.Arkadaşımın kalemini izin isteyerek alırım.II.Bana yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.III. Öğretmenimle izin isteyerek konuşurum.Yukarıdaki davranışlardan hangileri doğrudur ? Aşağıdaki kelimeler alfabetik olarak sıralanırsa, en sonda hangisi yer alır? 48 tanesi 8 TL olan yumurtaların 12 tanesinin kaç TL'dir? Havadaki ağırlığı 4N olan bir kaya parçası su içerisinde dinamometre ile ölçülse ağırlığı aşağıdakilerden hangisi olamaz? Türk - İslam sanatında ortaya çıkıp gelişen, silindirik ya da çokgen planlı bir gövde üzerine oturan konik veya piramidal bir külahtan oluşan mezar yapılarına ne ad verilir? Bir ülkede seçimlere her düşüncedeki partilerin katılması, sivil toplum örgütlerinin yaygınlaşması aşağıdakilerden hangisi ile ilgilidir? Bir çağa damgasını vurmuş, resimde kurallar koymuş koca Picassonun yapıtlarını; öne çıkanlar, ikinci planda kalanlar diye kimin sınıflandırdığını bilmiyorum. Tabloların yerleştirilmesinde benim bilemediğim başka kurallara da uyulmuş olmalı. Bu arada şunu da belirteyim ki alanında ne kadar yetkin olursa olsun hiç kimsenin resimle ilgili kesinlik içeren yargılarına değer vermem. Bu parçadaki altı çizili bölümdeki anlam için hangisi söylenebilir? Mustafa Kemalin ismi geniş kitlelerce ilk defa hangi savaş sonrasında duyulmuştur? Becky : - - - -?Percy : It is foggy. Aşağıdakilerden hangisi Avrupa Birliğine üye ülkeler arasında yer almaz? Bahçede 8 çocuk oyun oynuyordu. Önce 4 çocuk sonra da 3 çocuk daha geldi. Bahçede kaç çocuk oldu? Aşağıdakilerden hangisi Dünyada nüfusun dağılışı üzerinde etkili olan doğal faktörlerden biri değildir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir