S:1

Aşağıdakilerden hangisi karşımızdaki kişinin selamını alma ifadesidir?

Aşağıdakilerden hangisi karşımızdaki kişinin selamını alma ifadesidir? sorunun cevabı " Aleyküm selam" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Kollarımızı iki yana açtığımızda sağ kolumuz Güneş'in doğduğu yöne doğru uzanıyorsa arkamız hangi yönü gösterir? Aşağıdakilerden hangisi çocuk haklarından birisidir? - - - - örneğin tarımı keşfetmesiyle orman ve mera alanlarını tarlaya dönüştürmüş, eğimli arazileri basa- maklandırmış, kanallar inşa ederek tarlalara su taşımış böylece beslen- me ihtiyacını gidermeye çalışmıştır.Aşağıdakilerden hangisi verilen metnin içeriğine göre daha uygun bir giriş cümlesi olur? Tek tanrı inancının İslam dinindeki karşılığı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinin sonuna soru işareti konulmaz? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde düş sözcüğün eş anlamlısı vardır? .....................bir toplumun kendine özgü olan ve gelecek nesillere aktardıkları maddi veya manevi öğelerin hepsine verilen addır.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidr? 88:(8+3)+6-2.2 işleminin sonucu kaçtır? Osman Bey, .................................................... Devleti'nin iyice zayıflamasıüzerine 1299'da bağımsızlığını ilan etmiştir.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Yeryüzüne çarpacak olan meteorların atmosfer içerisindeki gaz moleküllerine sürtünerek yanması ve parçalanması, atmosferin canlı yaşamına sağladığı faydalardan birdir.Yukarıda bahsedilen olay atmosferin hangi katmanında yaşanmaktadır? 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununa göre aşağıdaki bilgilerin hangisi yanlıştır? Hangisi silindir içinde sıkıştırılmış olan yakıt‑hava karışımını elektrik kıvılcımı ileateşler? İngilterede Sanayi ilk olarak hangi alanda gelişmiştir? • Müslümanlara camide namaz kıldırmakla görevi kişidir.• Cami, mescit ve bunun gibi yerlerde genellikle öğütniteliği taşıyan dini konuşmayı yapan kişi.• Ezan okuyan kişiHaklarında bilgiler verilen cami görevlilerin adlarınındoğru sıralaması aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisi hayal ürünü olan bir durumu anlatmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi yanlış bir ifadedir? Bir canlının yapıları basitten karmaşığa doğru sıralanışı aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir? "Bilgisayar kelimesinde kaç sessiz harf vardır? I. Olay yeri değerlendirilmeliII. Kırıklara yerinde müdahalede bulunulmalıIII. Kazazede mümkün olduğunca sıcak tutulmalıIV. İlk yardımcıdan önce kazazedenin güvenliği sağlanmalıGüvenli bir ilk yardım uygulaması için yukarıda verilenlerden hangileri yapılmalıdır? Osmanlı Devletinin dağılmasını hızlandıran en önemli etken aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir