S:1

120 sayısının kaç tane doğal sayı böleni vardır?

120 sayısının kaç tane doğal sayı böleni vardır? sorunun cevabı "16" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki doğal afetlerden hangisi yer kabuğunun kırılma hareketi sonu­cu oluşur? Aşağıdakilerden hangisi Türklerin geçmişten günümüze kadar oynadığı geleneksel oyunlardan değildir ? B manyetik alan içerisinde akımtaşıyan düz bir tele etkiyen kuvvet ile ilgili;I. Manyetik alanla doğru orantılıdır.II. Akım şiddeti ile doğru orantılıdır.III. Telin uzunluğu ile ters orantılıdır.ifadelerinden hangileri doğrudur? 90 kg kaç gram eder? Çok ağır ve günleri sayılı olan bir hasta uyandığı her sabah fısıltı şeklinde kendince bir şeyler söylermiş. Bunu fark eden yanındaki diğer hasta:Her sabah kendi kendine ne konuşuyorsun?demiş.Hafif boynu bükük ve tebessümle:Güneşin doğuşunu gördüğüm için şükrediyorum.demiş. Altı çizili sözden hareketle hasta neden şükrediyor? Aşağıdakilerden hangisi dini tanımlamaktadır? Sen bundan önce ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.(Ankebût suresi, 48. ayet)Yukarıda verilen ayet Hz. Peygamberin hangi yönüne vurgu yapmaktadır? Aşağıda verilen sözcüklerden hangisinin sesteş (eş sesli) sözcüktür? İklim koşulları, bir yerin nüfusunu etkileyen önemli faktörlerden biridir.Aşağıdakilerden hangisi bu yargının doğruluğunu ispatlayan bir durumdur? (1) Oltalara yem taktım ve nasıl atması gerektiğini arkadaşıma gösterdim. (2) Balık yakalarsa nasıl çekeceğini anlattım. (3) İkimiz de oltalarımızı suya fırlattık. (4) Balığın oltaya vurmasını beklemek bence çok keyifliydi.Bu metindeki numaralanmış cümlelerden hangisi öznel bir yargıdır? I. İkili devlet teşkilatı anlayışının benimsenmesiII. Ülkenin hanedanın ortak malı sayılmasıIII. Ülkenin töreler ile yönetilmesiVerilenlerden hangileri ilk Türk devletlerinin ortak özellikleri arasında yer almaktadır? Aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucu diğerlerine göre daha büyüktür? .... Yoluna gücü yetenlerin o evi (Kâbe) haccetmesi, Allahın insanlar üzerinde bir hakkıdır.(Âl-i İmrân suresi, 97. ayet)Bu ayet ile emredilen ibadet aşağıdakilerden hangisidir? Sevr Barış Antlaşmasının aşağıdaki maddelerinden hangisi, Türk vatanının parçalanmak istendiğini göstermektedir? Aşağıdaki cümlelerde altı çizili sözlerden hangisi "ikileme" değildir? Bir aile 2 günde 3 L süt tüketiyor. Bu aile 10 günde kaç L süt tüketir? Dede Korkut Hikâyeleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde işaret sıfatı kullanılmıştır? Tabakta 10 erik vardı. Eriklerden 7 tanesini yediğimde tabakta kaç erik kalır? Aşağıdakilerden hangisi kendimize karşı sorumluluklarımızdan değildir. Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir