S:1

35....35 boş bırakılan yere < ,> veya = işaretlerinden hangisi getirilmelidir?

35....35 boş bırakılan yere < ,> veya = işaretlerinden hangisi getirilmelidir? sorunun cevabı "=" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi 1.Dünya savaşının sonuçlarından değildir? Toplantıların düzenleniş nedeni aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru verilmiştir? Fiyat artış hızının azalması anlamına gelen ve yüksek enflasyondan düşük enflasyona geçiş sırasında yaşanan düşen enflasyon sürecini ifade eden kavram aşağıdakilerden hangisidir? Paris Konferansının toplanmasının asıl amacı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki seçeneklerden hangisi doğru ve güzel bir davranış değildir? Aşağıdaki ülkelerden hangisi eğitim alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmiştir? İki sayının farkı 18, toplamı 54 ise büyük sayı kaçtır? Hz. Peygamber, şöyle buyurmuştur:Allahın emir ve yasaklarını uygulayan kimse ile yasakları işleyen kimselerin durumları, bir gemiye binip kura çekerek geminin alt ve üst katlarına yerleşen yolculara benzer. Öyle ki alt katta oturanlar, su ihtiyaçlarını giderirken üsttekilerin yanından geçip onları rahatsız ediyorlardı. (Alttakiler bu duruma son vermek için) bir balta alarak geminin dibini delmeye başlasalar, üsttekiler hemen gelip, ‘Yahu ne yapıyorsunuz? diye sorunca alttakiler, ‘Biz su ihtiyacımızı görürken sizi rahatsız ediyorduk, hâlbuki suya muhtacız, şimdi sizi rahatsız etmeden yerimizi delerek suyu bu şekilde elde edeceğiz. deseler ve üsttekiler bu işte onlara engel olsalar hem kendilerini kurtarırlar hem onları kurtarmış olurlar. Eğer yaptıkları işte serbest bıraksalar hem onları helak ederler hem de kendilerini helak ederler. (Hadis-i şerif)Metni verilen hadiste verilmek istenen mesaj aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Kuran-ı Kerimin ana konularından biridir? Bursanın en sevdiğim yanı şudur: Tarihle iç içe olması.Bu cümlede iki noktanın kullanımıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? XVIII. yüzyılda en çok hangi alanda ıslahat çalışmaları yapılmıştır? Bizans ın fethi için Rumeli Hisarını yaptıran padişah kimdir? Sazlıdere Savaşından sonra Osmanlı başkenti olan şehir, aşağıdakilerden hangisidir? Şehir içinde bir yerden bir yere gitmek için ekonomik (ucuz) olması açısından aşağıdaki araçlardan hangisi tercih edilmelidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ulama yoktur? Türk ordusu batı cephesi`nde l. ve ll. İnönü savaşlarını aşağıdaki devletlerden hangisinin ordusuna karşı kazanılmıştır? Dakikada 140 metre yürüyen Can, 8400 metreyi kaç saatte yürür? Aşağıdakilerden hangisi taşıtlara biniş iniş kurallarındandır? 1. Taş Mektep filmini izledin mi?2. Güzel günler bizi bekliyor.3. Rıhtımda uçurtma yarışması yapıldı.4. Okullar haziran ayında tatile giriyor.Yukarıda numaralanmış cümlelerin hangilerinde birbirinin eş anlamlısı olan sözcükler kullanılmış- tır? Aşağıdakilerden hangisi bilgilerin kalıcı hâle gelmesi için dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri değildir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir