Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Yaşamsal faaliyetlerimizin düzenlenmesinderol alır. Yapıcı ve onarıcı besin grubuna girer. Vücudumuzun büyüyüp gelişmesi ve yaralarımızın iyileşmesi için gereklidir. Vücudun mikroplara karşı direncini artırarak vücudu hastalıklara karşı korurlar.
Yukarıdaki metinde bahsedilen besin içeriği aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Yaşamsal faaliyetlerimizin düzenlenmesinderol alır. Yapıcı ve onarıcı besin grubuna girer. Vücudumuzun büyüyüp gelişmesi ve yaralarımızın iyileşmesi için gereklidir. Vücudun mikroplara karşı direncini artırarak vücudu hastalıklara karşı korurlar.Yukarıdaki metinde bahsedilen besin içeriği aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Proteinler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Her gün 5 bardak su içen Emine bir haftada kaç bardak su içer? Aşağıdakilerden hangisi sözlük sırasına göre sıralanmamıştır? Bilgisayarın genel olarak özelliklerini gördüğümüz denetim masası öğesi hangisidir?  (2,7,8) rakamlarıyla yazılabilecek en büyük üç basamaklı çift sayı hangisidir? Düz döndürme, bir önermenin niteliğini değiştirmeden özne ve yüklemin yerinin değiştirilerek anlamca eşdeğer, aynı doğruluk değerine sahip yeni bir önerme yapmaktır.Aşağıdakilerden hangisi “Bazı insanlar hastadır.’’ önermesinin düz döndürmesidir? "annem ,çiçekleri ,sever ,çok"Yukarıdaki sözcüklerden anlamlı bir cümle oluşturursak ilk sözcük hangisi olur?  “Dürüstlük” ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?  Aşağıdakilerden hangisi iskeletimizdeki eklem çeşitlerini belirtmek için kullanılmaz? Aşağıdakilerden hangisi tek tanrı inancının özelliklerinden biri değildlr?  Okuma; biri “görme”, diğeri “anlama” olmak üzere iki yetiye dayanır. Bir nesneüzerindeki yazıları, işaretleri ve simgeleri görme eylemini, anlama eylemi izler. Ozaman “okuma”nın tanımında, bu iki temel özellik vurgulanmalıdır.Bu paragrafa göre “okuma”nın tanımı, aşağıdakilerden hangisidir?. Hangi öğrencinin söyledikleri hayal ürünüdür?   “Buradan ayrılan bayan, okul müdürünü az önce arıyordu.” Cümlesinin ögeleri aşağıdaki seçeneklerin hangisinde doğru olarak verilmiştir?