Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ali, futbol oynarken sol kolunun üstüne düşer. Kolunun çok ağrıması üzerine ailesiyle hastaneye gittiğinde kolunun kırılmış olduğunu öğrenir. Kolunu alçıya alan doktor 21 gün sonra Aliyi kontrole çağırır. Doktor, Aliye tedavisi boyunca bazı besinleri bol miktarda tüketmesini tavsiye eder.
Bu besinlerin içeriği aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ali, futbol oynarken sol kolunun üstüne düşer. Kolunun çok ağrıması üzerine ailesiyle hastaneye gittiğinde kolunun kırılmış olduğunu öğrenir. Kolunu alçıya alan doktor 21 gün sonra Aliyi kontrole çağırır. Doktor, Aliye tedavisi boyunca bazı besinleri bol miktarda tüketmesini tavsiye eder.Bu besinlerin içeriği aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Mineraller" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Dünya üzerinde herhangi bir noktaya Güneş ışınlarının geliş açısı gün içinde farklılık gösterir. Aşağıdakilerden hangisi bu durumun sonuçları arasında gösterilemez? I. Hücresel yapıya katılmaz.II. Hayatsal faaliyetlerin düzenlenmesinde görevlidir.III. Oksijen, ısı, ışık ve metallerle temas halinde bozulur.Yukarıda verilenlerden hangileri vitaminler için doğrudur? “Bak-Dinle-Hisset Yöntemi” ile hastanın/yaralının solunum yapıp yapmadığı kaç saniye süre ile değerlendirilmelidir? Aksaray, Selçuklular döneminde devletin ikinci başkenti olarak kullanılmıştır. Bu dönemde şehir, yardım kuruluşları ve eğitim kurumları ile zenginleştirilmiştir. Burası -şehre kötü insanların alınmamasından dolayı- ʽʽiyi insanların yaşadığı yer’’ anlamına gelen ʽʽŞehr-i Süleha” olarak anılmıştır. Alaattin Keykubat döneminde daha çok askerî bir üs olarak kullanılan Aksaray, bu dönemde mimari yönden çok gelişmiştir.Bu parçanın anlatım biçimi aşağıdakilerden hangisidir?  Bir apartmanın her katında 12 pencere bulunmaktadır. Apartman 22 katlı olduğuna göre apartmandaki toplam pencere sayısı kaçtır? Aşağıda verilen karışımlardan hangisinin ayrıştırma yöntemi yanlış verilmiştir?  Aşağıdaki maddelerden hangisinin tadı acıdır ?  Ne azap, ne sitem bu yalnızlıktan,Kime ne aşılmaz duvar bendedir.Süslenmiş gemiler geçse açıktan,Sanırım gittiği diyar bendedir.Bu dizelerde aşağıdakilerden hangisinin örneği yoktur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde, altı çizili sözcük mecaz anlamıyla kullanılmıştır?   Aşağıdakilerden hangisi insan karaciğerinin kandaki madde miktarını düzenlemeye yönelik işlevlerden biri olamaz? 800 gram unun çeyrek kilogramını pastada kullandık. Geriye kalan un kaç gramdır? Balkanlara egemen olmak amacıyla “Panslavizm” politikasını izleyen devlet, aşağıdakilerden hangisidir?