S:1

Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisinin en temel görevi vücudumuzun direncini artırmaktır?

Aşağıdaki besin içeriklerinden hangisinin en temel görevi vücudumuzun direncini artırmaktır? sorunun cevabı "Vitaminler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi din felsefesinin temel kavramlarındandır? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? A açısının tümleyeni 57° ve B açısının bütünleyeni 165° olduğuna göre A ve B açılarının toplamı kaçtır? Demlenmiş adaçayı +adaçayı yaprağıTalaş + toprakSüt + samanSu + mercimekYukarıdaki karışımlardan kaç tanesi süzme yöntemiyle ayrıştırılır? Geceleyin önündeki aracı geçmek isteyen sürücü, bu araçla yan yana gelinceye kadar hangi ışıkları kullanmalıdır? Bilimsel yazıların bu bölümünde araştırma sonucu elde edilen bulgular açık ve anlaşılır bir şekilde ortaya konur. Bu bulgular, tartışılıp genelleştirilerek başka çalışmalarla ilişkilendirilir.Bu parçada bilimsel yazıların hangi bölümünden söz edilmektedir? Amerika Büyük Bir Şaka adlı gezi yazısı aşağıdaki yazarların hangisine aittir? Aşağıdaki ayetlerden hangisinde iman-ibadet ilişkisi daha çok vurgulanmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi 3 Mart 1924 tarihinde ya-şanan gelişmelerden biri değildir? I. İran (Fars) edebiyatından alınmıştır, aruz ölçüsüyle yazılır. II. Tek dörtlükten oluşur, uyak düzeni aaxa şeklindedir. Bu yönüyle tuyuğ ve mâniye benzer. III. Dünya görüşü, felsefi ve tasavvufi düşünceler, maddi ve manevi aşk gibi çeşitli konular özlü biçimde işlenir. IV. Rubai nazım şeklinin en tanınmış şairi İranlı Ömer Hayyamdır. V. Türk edebiyatında Fuzuli, Hoca Dehhani rubaileriyle tanınmış şairlerdir.Numaralanmış cümlelerden hangisi rubai için söylenemez? Bitki ve hayvan hücrelerinde bulunan organellerden hangisinin görünüş, büyüklük ve sayısı farklılık gösterir? Aşağıdakilerden hangisi atasözü değildir? Bir bilgiyi öğrenirken zihnimde oluşturduğum görüntüyü bir kağıda çizerim.Bu benim bilgiyi öğrenmemi sağlar. İfadesini kullanan bir öğrenci hangi öğrenme yöntemini kullanmıştır ? 1- masal 2- anlattı 3- dedem 4- bize Yukarıdaki sözcüklerinden kurallı ve düzgün bir cümle oluşturursak sıralama nasıl olur? Tümce - Cümle kelimeleri arasındaki anlam ilişkisi aşağıdakilerden hangisinde vardır? Sivas Kongresi öncesi işgal kuvvetleri ve Osmanlı Hükûmeti, Mustafa Kemal hakkında tutuklama kararı çıkartarak kongrenin toplanmasını engellemeye çalışmışlardır. Bu olumsuzluklara rağmen Mustafa Kemal, aldığı tedbirlerle kongrenin gerçekleşmesini sağlamıştır.Buna göre Mustafa Kemal hakkında aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Bazal metabolizma hızı ölçülürken;I. Tam dinleme durumuII. En son alınan besinin enerji değerinin ölçümüIII. Sabit, uygun bir çevre sıcaklığıyukarıda verilenlerden hangileri sağlanmış olmalıdır? ►Cehennemin bekçiliğini yapmak►Cennetin bekçiliğini yapmak►Arşı taşımak►Allahı anmak ve tesbih etmekYukarıdaki görevler ile aşağıdaki melekleri eşleştirdiğimizde hangisi boşta kalır? Çevresi 240 cm olan bir dikdörtgenin uzun kenarı, kısa kenarının 5 katıdır. Buna göre kısa kenarı kaç cm dir? Aşağıdakilerden hangisi, dramatik ve ritmik sanatlar içerisinde yer almaz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir