S:1

42 + (75 – 36) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?

42 + (75 – 36) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "55" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Türkiyedeki Müslümanlar birçok deniz hayvanı haramdır diye yemezken Uzakdoğudaki Müslümanların yemelerini neye göre açıklayabiliriz? 15 sayısının bölenlerini aşağıdakilerden hangisidir? • Dini kitapların baskı sırasında gerekli saygıyı görmeyeceği,• El yazması eserlerin estetiğinin baskı eserlerde bulunamayacağı,• Yazma işi ile uğraşan hattatların işsiz kalacağıgibi endişelerle matbaanın Osmanlı Devletinde ilk kullanımı gecikmiştir.Buna göre tarihi olayların değerlendirmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Duygu, düşünce ve hayallerin ölçülü, uyaklı dizeler hâlinde anlatılmasına ne ad verilir? Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? Avrupa'da makineleşme ilk olarak endüstrinin hangi alanında başlamıştır? Aşağıdakilerin hangisinde Gözlük – Gözlükçü ikilisindekine benzer bir ilişki yoktur? Aşağıdakilerden hangisi tehlike oluşturmaz? Osmanlı Devleti hangi savaş sonrası Avrupalı devletlerin himayesine girerek ilk defa bağımsız devlet olma özelliğini yitirmiştir? Aşağıdakilerden hangisi cam bardağın bir özelliği değildir? How ............ pencils have you got? ‘O mağazada bana göre elbise bulamadım. cümlesinde ‘bana göre elbise sıfat tamlaması nasıl bir kelime grubu ile oluşturulmuştur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde -mı / -minin yazımıyla ilgili bir yanlışlık yapılmıştır? Aşağıdakilerden sayıların hangisinin on binler basamağında 4 rakamı vardır? Mustafa Kemal, aşağıdaki olaylardan hangisinde bulunmamıştır? Bir din görevlisi, kötü alışkanlıkları bulunan çevresindeki gençlerle ilgilenerek onların bağımlılıktan kurtulmalarına yardımcı olmuştur. Bağımlılık düzeyi yüksek olanları tedaviye yönlendirmiştir. Okulu bırakmış olanlardan bazılarının ise eğitim hayatına dönmelerini sağlamıştır. Aileleriyle problem yaşayan gençlerin velileri ile iletişime geçerek bu süreçte çocuklarına destek olmalarını istemiştir. Ayrıca gençleri sosyal aktivitelere yönlendirerek toplu- ma kazandırılmalarında etkili olmuştur.Din görevlisinin bu davranışı, aşağıdaki hadislerden hangisinin mesajına örnek oluşturmaktadır? 100, 90, 80, 70, 60, 55, 45, 20 veri grubunun ortancası kaçtır? İnsanlarda meydana gelen alaca hastalığını (deri hastalığı) mucizevi bir şekilde iyileştiren peygamber kimdir? Birkaç kuruş artırıpKumbaraya atalım.Yalnız bugünü değilYarını düşünelim.Bu şiirin konusu aşağıdakilerden hangisidir? Hareketsiz eklemler vücudumuzun neresinde bulunur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir