S:1

Bir basamaklı en büyük çift sayı kaçtır?

Bir basamaklı en büyük çift sayı kaçtır? sorunun cevabı "8" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi Dünyanın günlük hareketinin sonuçlarından biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi Türk edebiyatında hikâye türünün önde gelen yazarlarından biri değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir kullanılmıştır? Aşağıdaki azotlu organik bazlardan hangisi DNAya özgüdür? Aşağıdaki şıkların hangisinde Peygamberimizin doğum ve ölüm yılları doğru olarak verilmiştir? Gözle görülemeyecek derecedeki canlıları hangi laboratuar aracı ile görürüz? ‘Gül sözcüğü hangi cümlede farklı anlamda kullanılmıştır? Aydınlığa koştum, karanlık çıktı Her sevgi, her vefa bir anlık çıktıBu dizelerdeki altı çizili sözcükler arasındaki anlam ilişkisinin benzeri aşağıdakilerin hangisinde yoktur? Gözün beslenmesini sağlayan kan damarlarının bulunduğu tabaka aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecazlı bir anlatım vardır? 384 sayısını en yakın onluğa yuvarladığımızda oluşan sayı kaçtır? İzmirde Yunanlılara karşı ilk kurşunu kim atmıştır? 6/11'i 60 olan sayının 14 fazlasının 2 katı kaçtır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi ünsüz harfle başlayıp ünsüz harfle bitmiştir? Kütlesi 1000 kg ve hızı 72 km/h olan bir arabaya 1000 N luk fren kuvveti uygulanarak durduruluyor. Buna göre araba fren yaptığı andan itibaren kaç saniye sonra durur? Nüfusu az ve dağınık olan ve Milli Eğitim Bakanlığınca gerekli görülen yerlerde, aşağıdaki eğitim kurumlarından hangisi kurulamaz? Yazar, doğup büyüdüğü coğrafyada yaşananları canlı bir atmosfer içinde anlatmış.Bu cümlenin öge dizilişi aşağıdakilerin hangisinde verilmiştir? Kelime gruplarındaki sıralanış kurallıdır. Ana unsur genellikle grubun sonundadır, yardımcı unsurlar ise baş-tadır. Bu durum konuşma ve şiir dilinde bozulabilir.Aşağıdakilerin hangisinde bir söz grubunun ana unsuru ile yardımcı unsuru yer değiştirmemiştir? Türkiyede seracılığın Ege ve Akdeniz bölgelerinde gelişmesinde, bu bölgelerin aşağıdaki özelliklerinden hangisi en çok etkili olmuştur? "Birbirinfen uzak yerlerdeki kimselerin konuşmalarını sağlayan elektrik düzeneğinin tümüdür. Anlamına gelen sözcük hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir