S:1

Aşağıda kenar uzunlukları verilen üçgenlerin çevrelerinin uzunluklarını bulunuz?
a = 8 cm b = 9 cm c = 14 cm

Aşağıda kenar uzunlukları verilen üçgenlerin çevrelerinin uzunluklarını bulunuz?a = 8 cm b = 9 cm c = 14 cm sorunun cevabı "31" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Suzy: Pardon me! How can I go to the police station?Felix: Walk along this street. It is 100 meters away from here, opposite the cinema.Suzy: Thank you.Felix:- - - - . Işık ile ilgili;I. Işık hem dalga hemde tanecik özelliği gösterir.II. Dalga boyu büyük olan ışımanın frekansı küçüktür.III. Frekansı büyük olan ışımanın enerjisi de büyüktür.yargılarından hangileri doğrudur? Aşağıdaki dipnot örneklerinden hangisinin yazımı doğrudur? İnternet adresleriyle ilgi aşağıdakilerden hangisi hangisi yanlışır? I- KarbonhidratlarII. VitaminlerIII. YağlarYukarıdaki besinlerden hangisi veya hangileri vücut için gerekli olan enerjiyi sağlar? Kimyasal formülü Al(OH)3 olan bileşiğin bir molekülünde kaç tane oksijen atomu bulunur? Sam : Everything is ready for the party tomorrow.Carnie : What about the birthday cake?Sam : Wendy is going to bake the cake because she - - - - Aşağıdakilerden hangisi dinî bayramların özelliklerinden biri değildir? Aşağıdaki kişilerden hangisi kuvveti çekme şeklinde uygulamıştır? İnsanlar, arabaları severler. Cümlesinde kaç isim vardır? I. TBMM döneminde alınan kararla saltanat 1 Kasım 1922de kaldırılmıştır. II.TBMM döneminde yapılan inkılaplardan hangisi bu gelişmeyi tamamlar niteliktedir? Sabır ile özdeşleşen peygamber kimdir? Aşağıdakilerden hangisi III sayılı cetvel (düzenleyici ve denetleyici kurumlar)' de yer almaz? Aşağıda verilen ifadelerden hangisi yanlıştır? Bak - Dinle - Hisset yönteminde Bak ne anlama gelir? Çubuk mıknatısı bir ip ile bağlayıp sallandırırsak kırmızı ucu nereyi gösterir? I. İlk insandır.II. Şeytan onun önünde saygıyla eğilmiştir.III. Bir süre cennette yaşamıştır.IV. İlk peygamberdir. Hz. Âdemle (a.s.) ilgili yukarıda verilen bilgilerden hangileri doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi web sayfasına örnek teşkil eder? 1-masal 2-anlattı 3-dedem 4-bizeYukarıdaki sözcüklerinden kurallı ve düzgün bir cümle oluşturursak sıralama nasıl olur? İnsanın sahip olduğu iyi, güzel huy ve davranışlara ne ad verilir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir