S:1

Bir yerde iklime bağlı olarak kendiliğinden yetişen bitkilere doğal bitki örtüsü denir.
Bozkır bitki örtüsü aşağıdaki iklimlerden hangisinde görülür?

Bir yerde iklime bağlı olarak kendiliğinden yetişen bitkilere doğal bitki örtüsü denir.Bozkır bitki örtüsü aşağıdaki iklimlerden hangisinde görülür? sorunun cevabı "Karasal iklim" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
2x2=?
Powered by Commentics
190 sayısının 35 fazlasının 6 katı kaçtır? Avrupa tarihinde görülen;I. Rönesans HareketleriII. Coğrafi KeşiflerIII. Fransız İhtilaliIV. Sanayi İnkılabıgelişmelerinden hangilerinin Osmanlı ekonomisi üzerinde doğrudan olumsuz etkileri olduğu söylenebilir? Araç gösterge panelinde ABS uyarı ışığının yanması, aracın hangi sisteminde arıza olduğunu belirtir? Aizanoi hangi ilimizdedir? Kur´an-ı Kerim´le ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlış bir bilgidir? Belirli bir süre boyunca kullanılan, verilen süre bittiğinde kullanamadığımız yazılım çeşidi aşağıdakilerden hangisidir? 5+5 kaç eder? 5008 – 3449 = işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilenlerden hangisi dünyanın dolanma hareketi sonucunda oluşur? MEB Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğe göre, Yazılı sınav sonuçları, görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavından itibaren kaç yıllık süreyi aşmamak üzere aynı unvanlı kadrolar için yapılacak müteakip sınava kadar geçerlidir? sinan, hasan, uğur oyun oynadılar. Cümlesinde kaç tane kelime büyük yazılmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi Cumhuriyetin ilk yıllarında yetişen halk şairlerinden biridir? SUDENİN SÜRPRİZİZilin çalmasına birkaç dakika kalmıştı. Sude anlatılanların birçoğunu dinlememişti. Çabucak eve gitmek, dedesinin armağanı olan sulu boyalarla resim yapmak istiyordu. Bu saatlerde annesi, mutfakta yoğun bir çalışma içinde olurdu. Sudeyi sevindiren de buydu. Kimsecikler görmeden en güzel resimleri yapıp dosyalayacaktı. Belki de bir gün, biriken resimleriyle, bir sürpriz yapıp herkesi şaşırtabilirdi. O zaman dedesi, annesi, babası, hele de mızıkçı kardeşi, nasıl da şaşkına döneceklerdi kim bilir. Okuduğunuz parçada sulu boyaları Sudeye kim armağan etmiş? Anadoluda bulunan devletler ilk çağlarda dışarıdan gelip Anadoluya yerleşmek isteyen toplulukların saldırıları ile karşılaşmışlardır.Bu durum Anadoluda kurulan devlet ve toplulukları aşağıdaki tedbirlerden hangisini almaya yöneltmiştir? Güneşin doğduğu yöne yüzünü dönen Emrah ın sol kolu hangi yönü gösterir? I. CebecilerII. AkıncılarIII. Mehter takımıYukarıdakilerden hangileri Osmanlı ordusunda aktif olarak savaşmayıp geri hizmet destek kıtaları içinde yer alır? Aşağıdakilerden hangisi, Türkiye Selçuklu mimarisindeki ahşap destekli camilerden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi Müminlerin özelliklerinden biri değildir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde bir yazım yanlışı vardır? 1243 Kösedağ Savaşında Selçuklu Devletini yenilgiye uğratan devlet, aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir