S:1

Anayasada değişiklik hangi durumda yapılır?

Anayasada değişiklik hangi durumda yapılır? sorunun cevabı "Toplumun ihtiyaçları ve şartlardaki değişiklikler nedeniyle." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Çamaşır suyuyla ilgili;I. Ağartıcı etkisi vardır.II. Dezenfektandır.III. Tuz ruhu ile karıştırılmamalıdır.yargılardan hangileri doğrudur? Bir toplumda eğitim, ekonomi teknoloji gibi alanlarda meydana gelen olumlu değişmeler hangi kavramla ifade edilir? Motosiklette yakıt ekonomisi için aşağıdakilerden hangisi yapılmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi güvenlik alanında çalışan bir meslektir? Omurgayı meydan getiren kemiklere ne ad verilir ? Aşağıdakilerden hangisi din anlayışındaki yorum farklılıklarının sebebi olamaz? Herakleitos, evrendeki sürekli değişmeyi, oluşu, görmekte ve kabul etmektedir. Ancak bu değişmenin altına değişmeyen, hep aynı kalan varlığı yerleştirmek istemektedir. Buna olanak var mıdır? Her şeyin değiştiğini söylemek, değişmenin her şey olduğunu söylemek de-ğil midir? Eğer her şey değişmekte ise kalıcı olan hiçbir şey yok mudur?Bu parçada Herakleitosun öncelikleanlatmak istediği aşağıdakilerden hangisidir? Dostluk bağını kurabilmek için aşağıdaki davranışların hangisinden uzak durulmalıdır ? Aşağıdakilerden hangisi kuranda adı geçen peygamberlerden değildir? 95 lira borcu olan Sinan 27 lira daha borç alıyor. Daha sonra borcunun 55 lirasını ödüyor. Son olarak borcunun 32 lirasını daha ödediğine göre Sinanın kalan borcu kaç liradır? Sınıfımız öğrencilerinden Beyza 205 sayfa, Zeynep 188 sayfa, Ahmet 102 sayfa, Tuna ise 97 sayfa kitap okumuştur. Buna göre en çok okuyandan en az okuyana sıralama yapınız. Aşağıdakilerden hangisi kelime-i tevhidin tanımıdır? Bir bölme işleminde kalan 8 ise bölen aşağıdakilerden hangisi olamaz? 26-45 doğu boylamları arasında yer alan Türkiye nin en dogusu ile en batısı arasındaki zaman farkı kac dakikadır? Dikdörtgenler prizmasında kaç tane köşe vardır? Aşağıdakilerden hangisi Ay'ın hareketlerinden biri değildir? 1-tüketici 2-bilinçli 3-yapar 4-tasarrufYukarıdaki sözcüklerin doğru ve kurallı cümle oluşturacak şekilde sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir? İnsanın sorumluluğu ile ilgili aşağıdaki cümlelerden hangisi yanlıştır? Akşam iş dönüşü yoğun trafikte otobüs bekleyen birinin diğer araçlara değil de sadece otobüslere dikkat etmesi algıyı etkileyen faktörlerden hangisiyle açıklanabilir? Aşağıdakilerden hangisi rakamları birbirinden farklı iki basamaklı en büyük tek sayıdır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir