S:1

8 karpuzun yarısı, 7 karpuzdan kaç eksiktir?

8 karpuzun yarısı, 7 karpuzdan kaç eksiktir? sorunun cevabı "3" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
485 sayısının onlar basamağı 2 azaltılırsa hangi sayı oluşur? Aşağıdakilerden hangisi peygamberlere iman ile ilgili doğru bir bilgidir? Araçların yüklenmesine ilişkin usullere göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların, her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında aşağıdakilerden hangisini kullanması zorunludur? I. Un II. Bulgur III. Meyve suyuYukarıdakilerden hangileri katıdır? 59-57-55-......-51-49-......-45 örüntüsünde boş bırakılan yere hangi sayılar gelmelidir? Aşağıdakilerin hangisinde "acı" sözcüğü "Ne tatlı bakıyordu?" cümlesindeki tatlı sözcüğünün zıt anlamlısı olarak kullanılmıştır? Aşağıdaki özelliklerden hangisi panele ait değildir? Aşağıda verilen özelliklerden hangisi nemli bölgeye uyum sağlamış bitkilerdegörülmez? Temsil heyetinin ilk siyasi başarısı nedir? Aşağıdakilerden hangisi, trafik kazalarının ülke ekonomisine verdiği zararlardan biri değildir? İnsanlar eskiden seyahate çıkarken yanlarına yolları gösteren bir harita almayı ihmal etmezlerdi. Gidecekleri yerlere en kısa yoldan ulaşabilmek için bu haritadan yararlanırlardı. Bugün ise aynı iş için akıllı telefon kullanılıyor. Telefonunuzdaki harita uygulamalarından birini kullandığınızda istediğiniz yere kolay ve rahatlıkla ulaşıyorsunuz.I. Teknoloji sayesinde alışkanlıklarımız değişmeye başlamıştır.II. Farklı ihtiyaçlar için akıllı telefonlardan yararlanılabilir.III. Telefondaki harita uygulamaları insan hayatını kolaylaştırmıştır.Metinden yukarıda verilen ifadelerden hangilerine ulaşılabilir? Çoğu üniversite mezunu, yabancı dilini geliştirmek için o dilin konuşulduğu ülkelerdeki kurslara, staj programlarına katılmaktadır. Uzmanlar da bunu etkili bir yol olarak görmektedir.Bu durum hangi öğretim ilkesi ile yakından ilgilidir? Aşağıdakilerden hangisi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun temel ilkeleri arasında yer almaz? Düşmeksözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde Törenlerdeki açış konuşmasını yapmak bana düşer.cümlesindeki anlamıyla kullanılmıştır? Yönler neye göre belirlenir? I. Kesilen yaşlı ağaçların yerine yenilerinin dikilmesiII. Toplumda orman bilincinin geliştirilmesiIII. Tarım arazilerinin ağaçlandırılmasıYukarıdakilerden hangileri orman kullanımından kaynaklanan çevre sorunlarını azaltmak için yapılması gereken uygulamalardır? Şimdiki zaman eki (-yor), aşağıdakilerden hangisinin sonuna getirilerek çekimlenirse büyük ünlü uyumu kuralını bozar? Aşağıdakilerden hangisi insan haklarının korunması ile ilgilenen uluslar arası gönüllü kuruluşlardan birisidir? Aşağıdaki ifadelerden hangisinin cebirsel ifadesi 3. (x + 2) dir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde büyük ünlü uyumuna uymayan bir sözcük bulunmaktadır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir