S:1

Aşağıdaki ifadelerden hangisi cümle değildir?

Aşağıdaki ifadelerden hangisi cümle değildir? sorunun cevabı "Öğretmenimiz boş zamanlarımızı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
• Bizansın, Türklere karşı direncini kıran ve Anadolunun Türk yurdu olduğunu kesinleştiren savaştır• Türkiye Selçuklu Devletini zayıflatıp yıkılış sürecine sokan savaştır.Yukarıdaki savaşlar hangi seçenekte doğru verilmiştir? I-Habeşistan hicretiII- MiraçIII- İlk vahyin gelişiIV- Taif yolculuğuYukarıdaki olayları tarihi sıraya koyarsak aşağıdaki şıklardan hangisi doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi Yunus Emrenin şiirlerinde yer almaz? Klorofil pigmenti taşıyan bir hücre ile ilgili aşağıdakilerden hangisi kesinlikle söylenir? Çevresi 324 cm olan eşkenar üçgenin bir kenar uzunluğu kaç cmdir? Sınıfta aynı düşüncede olmasak bile, herkes istediğini söylemekte serbesttir böyle düşünen biri neyi savunuyordur? Bir mağazada bir pantolon 25 TL, bir gömlek 15 TLdir. Ahmet 2 gömlek ve 2 pantolon almıştır. Buna göre Ahmet bu mağazada ne kadar para harcamıştır? • Gazelin ilk beytine verilen addır.• Gazelin en güzel beytidir.• Gazelin son beytine verilen addır.Bu cümlelerde aşağıdaki terimlerden hangisinin tanımı verilmemiştir? Aşağıdakilerden hangisi sesli (ünlü) harftir? 222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanuna göre Şehir, kasaba ve köy okulları arsalarıyla köy okullarına gelir sağlayacak arazi ve uygulama bahçeleri için lüzumlu toprakların belirlenmesi ve alınması için kurula komisyonda aşağıdakilerden hangisi bulunmaz? Osmanlı Devletinde devlet işleri Divanıhümayun adı verilen bir kurulda görüşülüp karara bağlanırdı. Divanda devlet işleriyle ilgili alınan kararların İslam dinine uygun olup olmadığına divan üyelerinden Şeyhülislam karar verirdi.Bu bilgilere göre Osmanlı devlet yönetimiyle ilgili olarak aşağıdaki sonuçlardan hangisi çıkarılabilir? 90 litre kolanya 250 mllik şişelere dolduruluyor. Kaç şişe kullanılır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eylemdir? Aşağıdakilerden hangisi iyi ile kötüyü ayırt etmemizi sağlar? What are you doing ?I' m playing ______.Boş bırakılan yere hangisi gelmelidir ? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde "neden - sonuç" ilişkisi yoktur? Aşağıdaki biyomlardan hangisi diğerlerine göre daha az tür çeşiti barındırır? Doğruluğu ya da yanlışlığı kişiden kişiye değişmeyen, deney ve gözleme dayanan yargılardan oluşan anlatıma ne ad verilir? Şerife Bacı deyince aklımıza hangi ilimiz gelmelidir? Osmanlı Devletinin kaybettiği ve sonunda Uşi Antlaşmasının imzalandığı savaş hangisidir ? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir