S:1

Aşağıdakilerden hangisi ilan kelimesinin eş anlamlısıdır?

Aşağıdakilerden hangisi ilan kelimesinin eş anlamlısıdır? sorunun cevabı "duyuru" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi bir ürünün kalite standartlarına uygun üretildiğini gösterir? Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü AA muhabirine yaptığı açıklamada, Osmanlı Devletinin yaklaşık 600 yıllık bir dönemde bünyesinde farklı din, millet, mezhep ve kültüre sahip bir insan topluluğunu adil bir yönetim anlayışıyla barış içinde yönetme kabiliyetini gösterdiğini söyledi.Buna göre Osmanlı Devleti için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Sahip olduğu elverişli yeryüzü şekilleri, iklim şartları ve ekonomik faaliyet çeşitliliği ile Türkiyenin en yoğun nüfusa sahip şehri ........................................................Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Tarih yazmak,tarih yapmak kadar mühimdir,yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır.Atatürkün bu sözü doğrultusunda 1931 yılında kurulan,kurum aşağıdakilerden hangisidir ? I- Osmanlı Devletinin İslam dünyasındaki etkinliği artmıştır.II- Macarlar etkisiz hâle getirilmiştir.III- Bulgar Krallığına son verilmiştir.IV- Anadolu Türk siyasi birliği sağlanmıştır.Yukarıdakilerden hangileri Niğbolu Savaşının sonuçlarındandır? Kenanın kurtları toplanıp geldi Biz yemedik diye ettiler andı Yakubun feryadı arşa dayandı Ağlar Yakub ağlar - - - - deyuŞiirin son mısrasında boş bırakılan yere aşağıdaki peygamberlerden hangisi yazılmalıdır? Aşağıdakilerden hangisi bedeni bir temizliktir? Keremin babası, maaşının %22sini ev kirası- na vermektedir. Babası 1750 lira maaş aldığına göre ev kirası kaç liradır? Aşağıdakilerden hangisi hikâyede olayın geçtiği yeri ifade eder? Ayın karanlık yüzeyine kurulan bir insan şehrine, Dünyadan yeni çimlenmiş bitkiler götürülmüştür. Büyük bir fanus cam içerisinde gerekli oksijen, sıcaklık ve su sağlandığı halde bütün bitkiler ölmüştür.Buna göre bitkilerin ölmesindeki neden verilenlerden hangisi ile açıklanabilir? Aşağıdakilerden hangisi toplumcu şiiri geliştiren şairlerden biri değildir?A) B) C) D) I : BarınmaII : Oyuncak almaIII : Yeme-içmeIV : Geziye gitmeYukarıdakilerden hangisi ya da hangileri zorunlu ihtiyaçlarımızdandır? '' Siyah - Sarı - Mavi ''Yukarıdaki renklerin İngilizce karşılığı aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir? Hangi sözcüğe ünlü ile başlayan bir ek getirildiğinde hem yumuşama hem de hece düşmesi görülür. I brushmyhair.&I havedinner.Yukarıdaki iki cümlenin Türkçesi aşağıdakilerden hangisidir? Dünya Konut Günü ne zaman kutlanır? Aşağıdakilerden hangisi ortak kullanım alanlarından değildir? Malazgirt Savaşından sonra Selçuklu hükümdarı Alparslan, komutanlarına Anadoluda fethettikleri bölgelerin kendilerine ait olacağını söylemiştir..Alparslan bu emri ile aşağıdakilerden hangisini hedeflemiştir? Aşağıdakilerden hangisinde kaza ihtimali en fazladır ? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir