S:1

Deniz kenarında duran bir kişi uzaktan gelen bir geminin önce direklerini ve bacasını, ardından burnunu ve üst kısmını, sonra da geminin gövdesini görür. Bu durumun sebebi nedir?

Deniz kenarında duran bir kişi uzaktan gelen bir geminin önce direklerini ve bacasını, ardından burnunu ve üst kısmını, sonra da geminin gövdesini görür. Bu durumun sebebi nedir? sorunun cevabı "Dünya’nın küre olması" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi, takım tezgâhları kullanılırken uyulmasıgereken genel güvenlik kurallarındandır? Hangi cümlede kesme işareti yanlış kullanılmıştır? Acılar gelince art arda geliyor ve her şey birden 1 2anlamını yitiriyor; bitmiyen bir yalnızlık oluyor 3 4yaşam. cümlesinde, altı çizili sözcüklerin hangisinde, bir yazım yanlışı yapılmıştır? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde altı çizili sözcüğün türü diğerlerinden farklıdır? Aşağıdakilerden hangisi münazarada tartışmacının uyması gereken kurallardan değildir? İslamiyet öncesi Arabistanda insanlar kabileler halinde yaşıyorlardı ve kabileler arasında kan davaları vardı. Haram aylarında savaşmak yasak olup Ukaz denilen panayırlarda eğlenceler düzenleniyor, şiir yarışmaları yapılıyordu.Buna göre İslamiyet öncesi Arabistan için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde işletim sisteminin görevlerinden biri yanlış olarak verilmiştir? Dünya genelindeki bilgisayarları birbirine bağlayan en geniş ağ aşağıdakilerden hangisidir? 1673 sayısının en yakın yüzlüğe yuvarlanmış hali aşağıdakilerden hangisidir? Hayat bir yolculuktur. diyoruz. Bu yolculuğun nasıl geçeceği tamamen bizim tercihlerimizle ilgilidir. Yol- culuğun yönü, zamanı, hızı ve aracı bu hayatı güzel ya da kötü kılar. Bazen hızlı, bazen yavaştır yolculuk. Kimi zaman yürüyerek, kimi zaman gemiyle, kimi zamanda uçakla sürdürmeliyiz yolculuğumuzu ki hayatımız renklensin. Oysa bazıları evden işe, işten eve aynı ray üzerinde sürdürüyor bu yolculuğu.Bu parçadaki altı çizili sözle anlatılmak istenen aşağıdakilerden hangisidir? Mudanya Ateşkes Antlaşması'nın tarihi hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi ilk yardımın temel uygulamalarından biri değildir? Göz yuvarlağının iç bölümünü oluşturan ve damar tabakanın altında yer alan tabaka aşağıdakilerden hangisidir? Kardeşleri tarafından kıskanılarak kuyuya atılan, bir kervan tarafından çıkarılıp Mısır ilinde köle olarak satılan peygamber kimdir? Zararlı alışkanlıkları önlemek için kurulan sivil toplum kuruluşu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki seçeneklerden hangisi ailemize karşı sorumluluklarımızdan biridir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi bir yönüyle ‘sorumluluk ile ilgili değildir? Bu vatan toprağın kara bağrında Sıradağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca onun uğrunda Kendini tarihe verenlerindir. Yukarıda verilen dörtlük konusuna göre hangi şiir türüne girer? Aşağıdakilerin hangisinde noktalama yanlışı yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi mıknatıs tarafından çekilebilir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir