S:1

Yeni bir buluş ortaya koyan kişiye ......................adı verilir. Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Yeni bir buluş ortaya koyan kişiye ......................adı verilir. Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? sorunun cevabı "Mucit" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Korku filmi izleyen bir insanda aşağıdaki hormonlardan hangisi daha çok salgılanır? Şehitkamil Ortaokuluna kış için 94 torba kömür gelmiştir. Kömürün kış aylarında 68 torbası, ilkbahar aylarında ise 15 torbası yanmıştır.Okulun kaç torba kömürü kalmıştır? İnsanı konu edinen bilimler hangisinde birlikte verilmiştir? Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde elmas kelimesi diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi canlıların ortak özelliklerinden değildir? -5, -1, 0, +9 sayılarının mutlak değeri sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi yağ bakımından zengin besinlerden değildir? Et fiyatlarının aşırı ölçüde artmasıyla insanların tavuk ve balığa olan taleplerinin yükselmesi, hangi ekonomi yasasına örnek olur? Aşağıdakilerden hangisi boyut olarak daha büyük yer kaplar? İşini profesyonelce yapan ve üretime katkı sağlayan insandır diyen bir kişi aşağıdaki şıklardan hangisinin tanımını yapmıştır? (1) Sinemadan çıktığımda cadde kalabalıktı. (2) Kalabalığın arasından kitapçıların olduğu sokağa doğru yürüdüm. (3) Kitaplara bakmak için eskiden beri bildiğim bir kitapçıya girdim. (4) Aradığım kitabı bulamadan kitapçıdan çıktım.Bu metinde numaralanmış cümlelerin hangisinde amaç-sonuç ilişkisi vardır? Türkler, Orta Asyadaki ana yurtlarından dünyanın değişik yerlerine göç etmişlerdir.Aşağıda verilen göç etme nedenlerinden hangisi,Türklerin bağımsızlıklarına düşkün olduklarının kanıtıdır? İnsan dar yerde geniş düşünemez. derler. Her kim söylediyse doğru söylemiş. Belki de beton yapılar içinde renkli oyuncaklarla oynayan insanın hayal dünyası bu yüzden zengin değildir.Bu metindeki altı çizili cümlede aşağıdaki anlam özelliklerinden hangisi vardır? Aşağıdaki sözcük çiftlerinden hangisi eş anlamlıdır? 420 TL ye alınan bir müzik setinin 80 TL si peşin ödenmiştir.Kalan borcumuz kaç liradır? 4 kedi ve 4 tavuğun ayakları toplamı kaçtır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde abartılı anlatım söz konusudur? Aşağıdakilerden hangisi vatandaş olma sorumluluğudur? Kedi mamasını yedi. Cümlesinde eş sesli öl olan kelime hangisidir? Galileo Galilei was born in Italy in 1564. Helived in Italy and he studied astronomy, physicsand mathematics. He was a famous physicist,mathematician, astronomer and a philosopher.He worked at the University of Pisa and Padma.His most famous scientific work was SiderusNuncius. He died on 8thJanuary, 1642.The passage doesnt mention - - - - . Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir