Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Peygamber'imizi yanına alarak büyütmüştür. Saygon ve dürüst bir insandır. Peygamber'imizde sevgi ve şefkatini esirgememiştir. Yeğenini çok severdi. Anlatılan kişi kimdir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Peygamber'imizi yanına alarak büyütmüştür. Saygon ve dürüst bir insandır. Peygamber'imizde sevgi ve şefkatini esirgememiştir. Yeğenini çok severdi. Anlatılan kişi kimdir? sorunun cevabı "Hz. Ebu Talip " dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eş seslidir? Aşağıdakilerden hangisi sanat metinlerinin özelliklerinden biri değildir? I. savaş – harpII. ters – düz III. millet – ulus IV. doğru – eğriYukarıdaki kelime çiftlerinden hangilerinde eş anlam ilişkisi vardır? 54 , 30 ve 81 sayılarının ortak bölenlerini en büyüğü kaçtır? I was at the theatre with my friends - - - -. Allah meleklere, karşısında saygıyla eğilmek suretiyle Adem’e secde etmelerini emrettiğinde büyüklük taslayarak Allah’ın bu emrini yerine getirmeyen kişi kimdir? Bir tanesinin uzunluğu 30 cm olan tuğlalardan evin bir duvarı örülecektir. 20 tane tuğla kullanıldığına göre evin köşesi kaç metredir? Aşağıdakilerden hangisi Türklerin geçmişten günümüze kadar oynadığı geleneksel oyunlardan değildir ?  4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun kapsamına aşağıdakilerden hangisi girmez? Kenar uzunlukları 4 m ve 5 m olan  dikdörtgen  şeklindeki  kumaşın tamamı bir metrekarelik eş  parçalara  ayrılıp  her  bir  parça 15 liraya satılacaktır.Buna göre  tüm  kumaşın  satışı  sonucunda  kaç  lira  elde  edilir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşılaştırmaya başvurulmuştur? Evimizdeki süs bitkimiz2 hafta 5 gün boyunca açtığı çiçeği dökmüyor. Yılda 2 kez açtığına göre bitkimiz yılın kaç gününü çiçekli geçiriyor?