S:1

Arı– Ayı – Sincap canlıların vücut hücrelerinde, aşağıdaki hücresel yapılardan hangisi bulunmaz?

Arı– Ayı – Sincap canlıların vücut hücrelerinde, aşağıdaki hücresel yapılardan hangisi bulunmaz? sorunun cevabı "Kloroplast " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi yapılırsa987 654 321 doğal sayısının değeri dokuz bin eksilir? Pelin : - - - - ?Sue : Never. I prefer face-to-face interaction. Aşağıdaki karışımlardan hangisi süzme yöntemiyle ayrıştırılamaz? Aşağıdakilerden hangisi mıknatıs tarafından çekilemez? Aşağıdaki kelimelerden hangisi aşağı kelimesinin zıt anlamlısıdır? I. Bez II. Bakır III. Yağmurluk IV. Sünger V. FayansYukarıda verilenlerden hangileri suyu emer? Aşağıdakilerden hangisi Müslümanlarla Bizans arasında yapılan ilk savaştır? (I) Dursun Akçamla iki yıl aynı sırada oturduk. (II) Gazi Eğitim Enstitüsünün geniş pencerelerinden Ankaranın ışıklı uzaklarına bakarken Doğu Anadolu insanının serüvenini yaşadığı her hâlinden anlaşılırdı. (III) Başkentte yüksek öğrenim görmenin mutluluğunda, Doğuda çektiği acıların karmaşası sezilirdi. (IV) Akçam, bunu bir ince alayla yansıtmayı iyi bilirdi. (V) Onu farklı kılan da kuşkusuz bu yönü olmalıydı.Numaralanmış cümlelerden hangisi kanıtlanabilirlik açısından ötekilerden farklıdır? Beş vakit namaz hangi olayda farz kılınmıştır? Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü toplam kaç dakikadır? İlk cumhurbaşkanımız kimdir? Sesimizin yayılmasını; aşağıdakilerden hangisine benzetebiliriz? Motosikletler ilk 3 yaş sonunda kaç yılda bir periyodik muayeneye tabi tutulur? Aşağıdaki sayılar yuvarlanabileceği en yakın yüzlüklerle eşleştirilmişlerdir.Hangi seçenekteki eşleştirme doğru yapılmıştır? Sen bundan önce ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı.(Ankebût suresi, 48. ayet)Yukarıda verilen ayet Hz. Peygamberin hangi yönüne vurgu yapmaktadır? Hemen bütün Anadolu illerinde gördüğümüz bit pazarlarının bir benzeri, beni Üsküpte dost duygularla karşıladı. Bu pazarın küçücük dükkânlarından taşlı sokak- larına bizim türkülerimiz yayılıyor. Bir Sivas türküsü, bir Gaziantep halay havası; sıcak bir selam gibi. Giyimden kuruyemişe, baharattan meyveye pek çok ürünün satıldığı dükkânlar, bütün canlılığıyla Anadoluyu sergiliyor âdeta.Bu parçanın dil ve anlatımıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Dua ederken en çok dikkat etmemiz gereken şey aşağıdakilerden hangisidir? Hangi seçenekte belirtili isim tamlaması vardır? Kuran-ı Kerim hangi melek aracılığıyla peygamberimize indirilmiştir? 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanununa göre Okul öncesi eğitim gören çocuklara aşağıdakilerden hangisi yapılamaz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir