S:1

Bir toplumda belli bir dönemde iletişim teknolojisi alanında yaşanan gelişmeler aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek olabilir?

Bir toplumda belli bir dönemde iletişim teknolojisi alanında yaşanan gelişmeler aşağıdaki kavramlardan hangisine örnek olabilir? sorunun cevabı "İlerleme" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Tepeden tırnağa bütün vücudun yıkanmasıyla yapılan temizliğe ne denir? 9. Yüzyılın ikinci yarısında Avrupa Devletlerinin öncelikle hangi ikisinin siyasi çıkar çatışmaları nedeniyle 1. Dünya Savaşı başlamıştır? Düşünce ve duyguların gerektiği kadar sözcükle anlatılması hangisidir? Dostluk bağını kurabilmek için aşağıdaki davranışların hangisinden uzak durulmalıdır ? ‟Beyaz önlüğünü giydi, merdivenleri hızlıca inip hastanın yanına geldi. cümlesinde altı çizili sözcüklerden hangisi bir adın niteliğini belirtmiştir? Allahın yapılmasını açık ve kesin bir dille emrettiği iş ve davranışlara ne ad verilir? Yemek, giyim kuşam, müzik, halk oyunları gibi unsurlar aşağıdakilerden hangisini oluşturur? Bir kuruyemişçi her birinin içinde 30 kg üzüm bulunan kolilerden 7 tane alıyor. Bu kuruyemişçi kaç kilogram üzüm almıştır? ‘Vatandaş kelimesi içinde aşağıdaki hecelerden hangisi yoktur? Aşağıdaki turistik mekânlardan hangisi doğal yollarla oluşmuştur? Aşağıda verilen Şehir-Tarihi eser eşleştirmelerden hangilerinin yeri değiştirilirse tüm eşleştirmeler doğru olur?1. İshakpaşa Sarayı - Ağrı2. Sümela Manastırı - Trabzon3. Selimiye Cami - İstanbul4. Ayasofya Müzesi - Edirne Aşağıdakilerden hangisi helal değildir? Ada, dişlerini fırçalarken musluğu kapatırMira, oyun oynarken televizyonu kapatmazCeylin, harçlıklarını biriktirirYukarıdaki öğrencilerden hangileri kaynaklarını bilinçli kullanmaktadır? Bir atomun çekirdeğinde bulunan pozitif yüklü taneciklere........... denir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi en fazla ne kadardır? İki yarım kaç bütündür? Toplamları 64 olan iki sayıdan her birine 12 eklenirse yeni toplam kaç olur? Kadir, bir bardağı buz ile dolduruyor. Bir süre sonra bardağın içinde sadece su olduğunu görüyor.Bu durum nasıl gerçekleşmiştir? I. Siyasi tartışmalarII. Güçler birliğinin uygulanmasıIII. Saltanatın kaldırılmasıIV. Diplomatik başarılarV. İsyanların bastırılmasıYukarıdakilerden hangisi TBMMnin otoritesini güçlendiren gelişmelerden biri değildir? Bir veri grubu için verilerden biri değiştirildiğinde aşağıdakilerden hangisinin değeri kesinlikle değişir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir