S:1

Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) yazınız.
( ) Hızlanma, yavaşlama, sallanma ve dönme birer hareket türüdür.
( ) Ses ve ışık da bir çeşit enerjidir. .
( ) Karışımı oluşturan maddeler kendi özellikleri kaybeder.
( ) Sürtünme, hareketi hızlandıran kuvvettir.
( ) Titreşerek ses üreten cisimlere ses kaynağı denir

Aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına (D), yanlış olanların başına (Y) yazınız.( ) Hızlanma, yavaşlama, sallanma ve dönme birer hareket türüdür.( ) Ses ve ışık da bir çeşit enerjidir. .( ) Karışımı oluşturan maddeler kendi özellikleri kaybeder.( ) Sürtünme, hareketi hızlandıran kuvvettir.( ) Titreşerek ses üreten cisimlere ses kaynağı denir sorunun cevabı "DDYYD" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Yaklaşık 36 derece doğu boylamında yer alan Sivasta saat 11:00 iken yaklaşık 33 derece boylamında yer alan Ankarada yerel saat kaçtır? Havalar ısınır. Meyveler olgunlaşır.Yukarıda hangi mevsimin özellikleri verilmiştir? -8, |+3|, +6, |-11| sayılarından hangisi en büyüktür? İlkokuldan beri Ömer Seyfettinin öykülerini okumuş, onun sürprizli sonlarla biten öyküleriyle dolmuş olan bir genç, farklı bir yazarın öyküsünü okuyunca Bu da ne? diyecektir. Onunla tatmin olmayacaktır.Parçanın ana düşüncesi nedir? Hepimiz koltuklara oturduk. O, hala içeri girmedi. İçeride herkes onu konuşuyordu. Metinde altı çizili zamirlerin türü aşağıdaki hangi seçenekte doğru verilmiştir ? Kilosunu 5 liraya aldığı eriği, kilosunu 3 liraya satan Nazan, 7 kilo erik satınca kaç lira zarar eder? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde sadece bir yargı bulunmaktadır? Hangi cümlede ismin de halinde bir kelime yoktur? Hz. Ömerin kız kardeşi Hz. Fatımanın evinde onlara İslamı anlatmak için kuran okuyan kişi kimdi? Aşağıdakilerden hangisi Trabzonda Rum Devleti kurmayı amaçlayan cemiyettir? Sahâbeden Muaz b. Cebel anlatıyor: Bir gün Rasûlullah (sav.), bana, Ey Muaz! Allahın kulları üzerindeki hakkı nedir? diye sordu. Ben: Allah ve Rasûlü daha iyi bilir dedim. Rasûlullah: Allahın kulları üzerindeki hakkı, kulların Ona İbâdet edip, başka hiçbir şeyi şirk koşmamalarıdır. buyurdu.Hadiste verilmek istenen mesaj aşağıdakilerden hangisidir? Yogurt is - - - - of milk. Abbasi Devletinin hoşgörülü bir politika takip etti-ğine aşağıdakilerden hangisi kanıt olarak gösterilebilir? Türkiye, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini aşağıdaki tarihlerden hangisinde kabul etmiştir? Derin sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamda kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi bir sunumda görsel malzemenin kullanım amaçlarından biri değildir? 15 fazlası 72 olan sayının 8 fazlası kaçtır? Şeytan kelimesi batı dillerinde hangi kavramla ifade edilmiştir?A) GodB) SatanC) SihirD) Şaman Besinlerin tazeliğinin korunması ve uzun süre bozulmadan kalması için bazı yöntemler kullanılır. Aşağıdakilerden hangisi bu yöntemlerden değildir? Tanesi 4 lira olan kalemlerden 3 tane ve tanesi 2 lira olan açacaklardan 4 tane alan Ela kaç lira öder? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir