Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ahmet sınav için Ankaraya gitti. Öğle namazını kılmak için girdiği caminin panosunda şu hadisin yazılı olduğunu gördü. Kim, rızkının Allah tarafından genişletilmesini isterse akrabalarını ziyaret etsin. Bunun üzerine orada yaşayan teyzesini ziyaret etmeye karar verdi. Giderken de büyüklerinden gördüğü şekilde bir hediye aldı.
Buna göre Ahmetin davranışı aşağıdaki değer gruplarından hangisine örnek verilebilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ahmet sınav için Ankaraya gitti. Öğle namazını kılmak için girdiği caminin panosunda şu hadisin yazılı olduğunu gördü. Kim, rızkının Allah tarafından genişletilmesini isterse akrabalarını ziyaret etsin. Bunun üzerine orada yaşayan teyzesini ziyaret etmeye karar verdi. Giderken de büyüklerinden gördüğü şekilde bir hediye aldı.Buna göre Ahmetin davranışı aşağıdaki değer gruplarından hangisine örnek verilebilir? sorunun cevabı "Dinî ve Örfi" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışındaki teşkilatlarından biridir? Aşağıdaki hangisi deprem öncesi alınması gereken önlemlerden biri değildir ? Aşağıda verilen ifadelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” koyunuz. (…..) Farklı görüş, düşünce, inanç ve kültürel değerler toplumsal yaşamı zenginleştirir.(…..) Ödevlerimizi yapmak çevremize karşı sorumluluğumuzdur.(…..) Yasalar önünde herkes eşittir.(…..) Adalet, insani değerlerden biridir.(…..) Toplumda adaletin sağlanması huzursuzluk getirir Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “ altın” sözcüğü temel anlamda kullanılmıştır?   Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yoktur?  I. SuTaşIII.HavaYukarıda verilen maddelerden hangilerinin tanecikleri öteleme hareketi yapar? Kuzey ve Doğu yönleri arasında kalan ara yön aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi ilkokul 4. sınıfa giden bir öğrencinin evde alabileceği sorumluluklardan biri değildir? 90 soru 8, 12 ve 16 yaşlarındaki üç çocuğa yaşlarıyla doğru orantılı olacak biçimde paylaştırılıyor ve her bir çocuğa payına düşen sorula- rı çözmesi için 60 dakika süre veriliyor.Buna göre yaşı en küçük olan çocuk, payına düşen her bir soruya eşit süre ayırdı- ğında bir soru için ayırdığı süre kaç dakika olur? Sana gitme demeyeceğimÜşüyorsan ceketimi alGünün en güzel saatleri bunlarYanımda kal. Yukarıdaki dizeler hangi şiir türüne örnektir? 3 çikolata promosyonlu bir paket etmektedir. Bir kolide 28 tane paket olduğuna göre kaç çikolata vardır? “ Ne günler geldi, geçti; fakat o zamanların kıymetini bilemedik.”  Cümlesindeki “fakat” sözcüğü yerine aşağıdakilerden hangisi getirilebilir?