S:1

İçerisinde çeşitli unsurları(din, etnik köken, dil vb.) barındıran devlet modeli aşağıdakilerden hangisidir?

İçerisinde çeşitli unsurları(din, etnik köken, dil vb.) barındıran devlet modeli aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "İmparatorluk " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
İllerde kar yağışı nedeniyle okulları tatil etmeyetkisi, aşağıdaki yönetim birimlerinden hangisineaittir? 600 TLlik bir üründen 24 TL KDV alındığına göre bu ürüne uygulanan KDV oranı % kaçtır? Sema Öğretmenin, Egeye ev ödevi vermesindeki amaç aşağıdakilerden hangisi olmamalıdır? Aşağıdakilerden hangisi siyasi haklardan biridir? Hoyrattır bu akşamüstüler daima Gün saltanatıyla gitti mi bir defa Yalnızlığımızla doldurup her yeri Bir renk çığlığı içinde bahçemizdenBu dörtlükteki altı çizili sözcükte görülen ses olayı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi İçişleri Bakanlığının atadığı ve ilçeyi yönetmekle görevli bir yöneticidir? I. çocuktur - II. çok - III.bir - IV.düzenli - V.kardeşimYukarıdaki sözcüklerin anlamlı bir şekilde dizilişi aşağıdakilerden hangisidir? Arslantepe Arkeolojik alanları hangi ilimizdedir? Tek tek her Müslümanın yerine getirmekle yükümlü olduğu namazlara ne ad verilir? Homerosun İlyada ve Odesia destanı hangi uygarlığa aittir? Cemal bir gömlek ile ayakkabı aldı. Gömlek 32 TL, ayakkabı ise gömlekten 60 TL pahalıdır. Cemal, gömlek ve ayakkabı için kaç TL ödemiştir ? 684, 228, 446, 516, 123 sayıları küçükten büyüğe sıralandığında aşağıdakilerden hangisi doğru olur? Hicri Takvimi oluşturan halifenin ismi.......................dır.Boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Başınıza gelen herhangi bir felaket (olumsuzluk), kendi elinizle işledikle- riniz yüzündendir...(Şûra suresi, 30. ayet)Bu ayette aşağıdaki kavramlardan hangisine vurgu yapılmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi meleklerin özelliklerinden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi kemik çeşitlerinden değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde söyleyenin duygusu da söz konusudur? Atatürkün Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. sözü aşağıdakilerden hangisine önem verdiğinin göstergesidir? Yetişkinlere yapılan dış kalp masajı uygulamasıyla ilgili olarak verilenlerden hangisi doğrudur? kazmaya- çocuklar-tarlayı- başlamışlar kelimeleri ile anlamlı bir cümle kurulursa baştan ikinci sözcük aşağıdakilerden hangisi olur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir