S:1

Aşağıdakilerden hangisi masal türünün özelliklerinden değildir?

Aşağıdakilerden hangisi masal türünün özelliklerinden değildir? sorunun cevabı "Masallar düşünce yazılarıdır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mi soru eki yanlış yazılmıştır? (I) Çevremizde birçok ağaç var. (II) Dişbudak, meşe, yalancı akasya, ıhlamur, elma, erik, kiraz bunlardan bazıları. (III) Bu ağaçları özellikle sonbaharda incelemek ilginç olabilir. (IV) Sonbaharda ağaçlar rengârenktir çünkü. (V) Bu renk cümbüşü, doğayı keşfetmesi için insanı kendisine çeker.Bu metinde numaralanmış cümlelerin hangisi kendisinden önceki cümlenin gerekçesi durumundadır? 6 tane onluk + 6 tane birlik kaç eder? Aşağıdakilerden hangisi kullanıldıktan sonra tekrar değerlendirilebilecek ürünlerdendir? İçi şeker dolu kavanozun brüt kütlesi 2 kg 500 g'dır. Kavanoz boş olarak tartıldığında 450 g gelmektedir. Buna göre şekerlerin net kütlesi kaç gramdır? Aşağıdaki işlemleri yapınız .harflerin yerine gelecek sayıları bulunuz. A4 + 3B 62 Şehitkamil İlkokulundaki 50 öğrenciye en çok hangi hayvanları sevdikleri soruldu. 15 öğrenci köpek, 12 öğrenci kedi, 8 öğrenci tavşan, 5 öğrenci at, 4 öğrenci inek, 3 öğrenci tavuk, 2 öğrenci eşek, 1 öğrenci koyun sevdiğini söylemiştir.Verilen bilgilere göre köpek, kedi ve tavşan seven toplam kaç öğrenci vardır? Aşağıdakilerden hangisi Dünyamızın gözlenen katmanlarından değidir? NH3 bileşiği ile ilgili,I. Bir molekülünde bir çift ortaklaşmamış elektron vardır.II. Molekül polardır.III. Yoğun fazda molekülleri arasındaki baskın etkileşim türü hidrojen bağıdır.yargılarından hangileri doğrudur? (1H, 7N) Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı kelime kullanılmamıştır? Aşağıdaki atasözlerinden hangisi ‟İnsan, elden kaçırdığı küçük bir fırsatı gözünde büyütür. anlamındadır? Yeni sözcüğü hangi cümlede sıfat olarak kullanılmamıştır? Makineleşme ilk olarak endüstrinin hangi alanında başlamıştır? I. Tarımsal faaliyetlerII. Sanayi faaliyetleriIII. Hayvancılık faaliyetleriYukarıdaki ekonomik faaliyetlerden hangileri kırsal yerleşmelerin temel geçim kaynaklarındandır? Aşağıdakilerden hangisi ilk Türk devletlerindeki toplum yapısının özelliklerinden biri değildir? 1,5 L lik 8 şişede toplam kaç litre zeytinyağı vardır? Aşağıdakilerden hangisi doğal afetlerden değildir ? Aşağıdakilerden hangisi öğretici anlatımın özelliklerinden biri değildir? Bugün Türkiyede yüzlerce televizyon kanalı var. Bu kanallarda her gün pek çok program yayımlanıyor. Ancak çocukların gelişimine katkıda bulunacak programlar yok denecek kadar az. Bu konuya dikkat edilmiyor ne yazık ki! Oysa geleceğin mimarı olan çocukların gelişimine katkı sağlayacak, onların zihinlerini geliştirecek özel programlar hazırlanmalı. Bu, bence Türk televizyonlarının önemli bir eksiği.Bu parçaya göre Türk televizyonlarının eleştirilme nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden doğru olanı işaretleyiniz? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir