S:1

- - - - merhamet et, başını okşa ve yediğinden ona yedir.
Bu senin kalbini yumuşatır.
Bu hadiste boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

- - - - merhamet et, başını okşa ve yediğinden ona yedir.Bu senin kalbini yumuşatır.Bu hadiste boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? sorunun cevabı "Yetime" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki davranışlardan hangisin yapan bir Müslüman İslama uygun davranmamış olur? Aşağıdaki açıklamalardan hangisi, satışın temel ilkelerinden biri değildir? "İslam dini insanlara karşı alçak gönüllü, iyi, dürüst, adaletli ve güvenilir olmayı öğütler. Anne babaya iyi davranılmasını, komşu, dost ve akrabalarla iyi ve kardeşçe geçinilmesini ister. Yoksullara yardım etmeyi, insanlara saygılı olmayı, başkalarının haklarını gözetmeyi buyurur."Verilen paragrafa göre Müslümanın en önemli özelliği aşağıdakilerden hangisidir? 300 sayısının en büyük asal çarpanı ile en küçük asal çarpanının toplamı kaçtır? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde eylemin gerçekleşmesi bir şarta bağlıdır? Fetretül Vahiy aşağıdakilerden hangi anlama gelmektedir? İtilaf Devletleri, tartışmalı görüşmelerden sonra I. Dünya Savaşının ilk barış antlaşmasını, aşağıdaki devletlerden hangisiyle imzalamışlardır? 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanuna göre Olağan genel kurul toplantıları kaç yılda bir yapılır? Aşağıdakilerden hangisi yazları da yağışlı olan Karadeniz Bölgesinin kıyı kesimlerinde yetişmeyen bir üründür? Görüş alışverişi ve katılım sağlamak için hangi masa önerilir? Aşağıdakilerden hangisi Birinci Dünya Savaşının nedenlerinden biri değildir? Aşağıda verilen besinleri bitkisel-hayvansal olarak sınıflandırdığımızda hangi besin diğerlerinden farklı olur? 3.10 + 4 . 0,1 + 2 . 0,001 = ? Çözümlenmiş hali yukarıda verilen ondalık gösterim aşağıdakilerden hangisidir? O akşam bütün sokaklardan hızla geçti; evine I IIgeldi, odasına çekildi ve kemanını torbasın- dan IIIçıkararak sevdiği şarkıyı çalmaya başladı. IVBu parçada altı çizili sözcüklerden hangisi zarftır? Hz. Muhammed ( s.a.v.)in bildirdiğine göre anne babanın aşağıdaki emirlerinden hangisi yapılmaz? Yahya Kemalin şiirlerinde tabiatın ana kuvvetleri dile gelir ( ) deniz, gök, gece, hayat, aşk, ölüm ( ) Bu büyük temalar kendilerine uygun ( ) sade fakat muhteşem bir inşa içinde yükseldikleri zaman bizde büyük mimari eserlerin izlenimlerini uyandırır ( )Bu parçada ayraçla ( ) boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangileri getirilmelidir? Dünya yuvarlaktır. önermesi Dünya diye adlandırdığımız gezegenin yuvarlak olması halinde doğru, olmaması halinde ise yanlış değeri almaktadır. Buna karşılık Dünya kendi başına ne doğrudur ne yanlıştır; fakat o gerçek bir varlıktır.Buna göre aşağıdaki yargılardan hangisine ulaşılamaz? Kuvvet aşağıdaki cisimlerden hangisinin şeklinin değiştirmesine neden olamaz? Seyir esnasında araçlarda hangisinin kullanılması, olası bir kaza anında ölüm ve yaralanma riskini azaltır? Aşağıdaki bölgelerimizden hangisinde sel baskınları daha çok görülür? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir