S:1

I. Kaynak gözlüğü
II. Mercek
III. Dürbün
Yukarıdaki araçlardan hangilerinde yarı saydam
madde kullanılmıştır?

I. Kaynak gözlüğüII. MercekIII. DürbünYukarıdaki araçlardan hangilerinde yarı saydammadde kullanılmıştır? sorunun cevabı "Yalnız I" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi bilinçli bir tüketicinin dikkat etmesi gereken davranışlardan biri değildir? Bir kenarının uzunluğu 12 cm olan eşkenar üçgenin çevresi kaç cmdir? Kalem 5 TL, defter 7 TL, silgi 3 TL satılmaktadır. 3 kalem, 2 defter, 5 silgi aldığımda kaç lira öderim? AA + AA = 176 ise A+A+A=toplamı kaçtır? Mekanik mühendisliği ve fizik alanlarında çalışmalar yapmıştır. Robot bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınmıştır. Tarihteki ilk robot örneklerini yaptığı kabul edilmektedir. Su ile çalışan mekanik saatler, müzik otomatları, su çıkarma makineleri gibi çeşitli robotların çizimlerini ve nasıl yapılacaklarını anlattığı Kitab-ül Hiyel adlı eseri çok önemlidir. Otomatik çalışan su makinesi, filli su saati, saz çalan robot ve pompa otomatı robotlarını tasarlamış ve yapmıştır.Yukarıda açıklamaları verilen bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir? Erozyon en çok hangi ekonomik faaliyeti olumsuz yönde etkilemektedir? Temiz bir insan için aşağıdakilerden hangisi doğrudur? Ey Muhammed! De ki: Ben de ancak sizin gibi bir insanım. Ne var ki bana sizin ilahınız ancak bir tek ilahtır diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın. (Kehf suresi, 110. ayet) Verilen ayette Hz. Peygamberin hangi yönüne değinilmemiştir? Bazılarını eğlendirmese de onun kitapları; düşündüren, sorunlarımızı kendine dert edinmiş bir yazarın kitaplarıdır. O, Avrupanın en büyük romancılarındandır; romanı onlar gibi anlar. Romanın ne olduğunu bilenlerdendir o. Paragrafta yazarın hangi özelliğinden bahsedilmemiştir? Aşağıdakilerden hangisi deyim değildir? Microsoft PowerPoint programını nasıl açarız? We had better not go out now. It is - - - - cold for a walk. Dünyanın aşağıdaki katmanlarından hangisi, yanardağ oluşumuna neden olur? Okulumuza 25 tane servis geliyor. Bu servislerden 6 tanesi gitti. Geriye kaç tane servis kaldı? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili sözcük birden çok yapım eki almıştır? Aşağıdakilerden hangisinde hediye kelimesinin eş anlamlısı vardır? Kilogramı 2,75 lira olan domates ve kilogramı 3,45 lira olan salatalıktan birer kilogram alan bir kişi kaç lira öder? A(8, 6) noktası, denklemi -3x + ay - 6 = 0 olan doğrunun üzerinde olduğuna göre a kaçtır? Bir okulda 178 erkek öğrenci vardır. Kız öğrencilerin sayısı erkeklerden 23 daha azdır. Bu okulda toplam kaç öğrenci vardır? Tarkanın 91 TL parası vardı. 1/7' ini kardeşine verdi. Tarkan kardeşine kaç TL vermiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir