Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kardeşini sevmeyen kıskananbir çocuğun, ayıplanma ve suçluluk duygusundan kurtulmakiçin kardeşine sürekli sevgigösterisinde bulunması aşağıdaverilen savunma mekanizmalarından hangisi ile açıklanır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kardeşini sevmeyen kıskananbir çocuğun, ayıplanma ve suçluluk duygusundan kurtulmakiçin kardeşine sürekli sevgigösterisinde bulunması aşağıdaverilen savunma mekanizmalarından hangisi ile açıklanır? sorunun cevabı "Karşıt tepki geliştirme" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

"Kitap" sözcüğüne hangi ek getirilirse “kitap satan kişi” anlamına gelir? İzmir – Eskişehir arasındaki yol 8 saat 32 dakika sürmektedir. Buna göre saat 11.15’ te İzmir’den hareket eden bir otobüs saat kaçta Eskişehir’e varır? I. İnce kenarlı mercek görevi görmeleriII. Kalın kenarlı mercek görevi görmeleriIII. Işığı bir noktada toplamalarıIV.Işığı dağıtarak kırmalarıOrmanlık alanlara bırakılan cam atıkların, güneşli havalarda yangın riski oluşturmalarının sebebi yukarıdakilerden hangileridir? Lisa : I am planning to try parachute diving next summer. Would you like to join me?Helen: Yes, - - - - . I am a real adrenalin seeker.  Hangi cümlenin sonuna nokta konulmalıdır? Alemlerin tek yaratıcısı odur ve sürekli yaratma halindedir. Herhangi bir şeyi önceden örneği olmadan ilk defa o yaratır. Yukarıda yapılan açıklama aşağıda verilen Allah’ın sıfatlarından hangisine aittir. Hangisi, alınan bir ürünün iadesi için gerekli belgelerden biridir?  Dengeli ve düzenli beslendiğini söyleyen Erkan hangi davranışta bulunmaz? Samuel Morse, aşağıdakilerden hangisini icat etmiştir? Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 20 Kasım 1989’da kabul edilen ve çocuk haklarının korunmasını amaçlayan sözleşme hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde kesme işareti yanlış kullanılmıştır? Bir bölgede yapılan kazılarda ortaya çıkarılan aşağıdaki buluntulardan hangisi, o bölge halkının Tarih Çağlarında yaşadığını kanıtlar?