Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. HepinizÂdemin çocuklarısınız, Âdemise topraktandır. Arapın Arapolmayana, Arap olmayanın daArap üzerine üstünlüğü yoktur.(Veda Hutbesinden)
Hz. Muhammedin bu sözlerinde vurguladığı temel hususaşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. HepinizÂdemin çocuklarısınız, Âdemise topraktandır. Arapın Arapolmayana, Arap olmayanın daArap üzerine üstünlüğü yoktur.(Veda Hutbesinden)Hz. Muhammedin bu sözlerinde vurguladığı temel hususaşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Eşitlik" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

“Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyleri niçin söylüyorsunuz? Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz, Allah katında büyük gazap gerektiren bir iştir.”(Saf suresi, 2 ve 3. ayetler)Bu ayetlerden aşağıdaki sonuçla- rın hangisine ulaşılamaz? Aşağıdakilerden hangisi 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre yanlış bilgidir? Tanesi 23 lira olan penyeden 2 tane, tanesi 10 lira olan kalemden 4 tane alan Elif, satıcıya kaç lira öder? "Akşam oldu…….?" cümlesinin soru cümlesi olabilmesi için noktalı yere hangi hece yazılmalıdır? Anadolu Yarımadası’nın orta kesimlerinde bulunan platolarda genellikle tahıl tarımı yaygın iken; Kuzeydoğu Anadolu platolarında hayvancılık faaliyetleri yaygındır.Yukarıda bahsedilen iki bölgedeki platoluk alanlarda yaygın olan ekonomik faaliyetlerin farklılık göstermesinde etkili olan temel unsur nedir? Aşağıdaki hadis-i şeriflerden hangisi anne babanın çocuklarına karşı görevlerinden birini anlatmaz? Bir litrelik sütten 5 bardak dolduruluyor. 3 L süt kaç bardağı doldurur ? Bir demlik çaydanlıktan 19 çay bardağı çay çıkmaktadır. 6 demlik çaydanlıktan çıkan çayların tanesi 3 liradan satılırsa kaç lira kazanılır? Aşağıdakilerden hangisi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışındaki teşkilatlarından biridir? 0,8 ondalık sayısının % ile gösterimi hangisidir? İlker ile babasının yaşları toplamı 92 dir. 8 yıl sonra babasının yaşı İlker’in yaşının 2 katı olacaktır.Buna göre, İlker’in bugünkü yaşı kaçtır? KULAK kelimesinin ingilizcesi hangisidir?