S:1

Rekombinant DNA teknolojisi,
I. Sanayi
II. Tarım
III. İlaç üretimi
verilen alanların hangilerinde kullanılmaktadır?

Rekombinant DNA teknolojisi,I. SanayiII. TarımIII. İlaç üretimiverilen alanların hangilerinde kullanılmaktadır? sorunun cevabı "I, II ve III" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Bir hafta kaç gündür?
Powered by Commentics
• Enes b. Mâlik ve Hz. Aliyi küçük yaşlarında yanına alması• Küçükleri gördüğünde hal hatır sorup onlarla şakalaşması• Enesin kardeşinin ölen kuşu için ona taziyeye gitmesiBu bilgiler Hz. Muhammed (sav.)in aşağıda verilen özelliklerinden hangisiyle ilgilidir? Dil bir milletin varlığının asli unsuru ve o milletin sosyal yapısını şekillendiren kültürünün en iyi ifade vasıtası olduğu içindir ki her millet kendi dilinin zaman ve mekân içinde değişerek yol alan şekillenmeleri ile yakından ilgilenmiştir. Millî benliklerinin şuuruna varmış olan toplumlarda dil konusu ön plana çıkmıştır.Bir konferanstan alınan bu parçada dil hangi işlevde kullanılmıştır? Sûra üflenince Allahın diledikleri müstesna olmak üzere göklerde ve yerde ne varsa hepsi ölecektir.Sonra ona bir daha üflenince bir de ne görürsün, onlar ayağa kalkmış bakıyorlar! (Zümer suresi, 68. ayet) Bu ayette aşağıdakilerden hangisine değinilmemiş- tir? Boyu eninden 3 cm uzun olan bir dikdörtgenin çevresi 38 cmdir? Bu dik dörtgenin eni kaç santimetredir? Hangi çocuk daha çabuk hasta olacaktır? İnsanların kimlik bilgilerinin ortak olmasının mümkün olmadığı tek bilgi aşağıdakilerden hangisidir ? Eli açık deyiminin anlamı hangisidir? * kayısı* portakal* erik* ayvaYukarıdaki kelimeleri sözlük sırasına dizdiğimizde ikinci ve dördüncü kelimeler ne olur? İbni Sina Kanun fit tıp adlı eseriyle aşağıdaki alanlardan hangisinde çalışmalar yapmıştır? Aynı görevi yapmak üzere bir araya gelen hücreler .............. oluşturur.Boş bırakılan yere aşağdaki kavramlardan hangisi gelmelidir? Sakalı çıkmak deyiminin anlamı aşağıdakilerden hangisidir ? Yavru martı, kumlukta yalnız kalınca, durumunu düşündü. Önünde bol yiyecek vardı. Kumluk sıcacık, rahat ve iyiydi. Sadece, karşı kayalıklardan gelen martı çığlıkları tedirgin ediyordu onu. Orayı ve oradakileri seviyordu. Ama uçmaya başlayalı beri, annesi dirlik vermiyordu ikide bir: - Haydi, uç, denize dal, balık avla, diyerek başının etini yiyordu. Ona dirlik vermeyen kimdir? 7 onluk 5 birlikten oluşan bir sayı ile 2 onluk 8 birlikten oluşan sayının toplamı kaçtır? Kuvay-ı Milliye deyimini ilk defa kim kullanılmıştır? Batılı bir tarihçinin Batı Avrupayı, hatta İngiltereyi muhtemel bir moğol saldırısından kurtaran kişidiye övdüğü Memlûk sultanı, aşağıdakilerden hangisidir? Tarihde ilk defa yazıyı kullanan uygarlık aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilen devletlerden hangisi İtilaf Devletlerinden biri değildir? Şimdi saat 14.00dır. Yarım saat sonra saat kaçtır? O kalem benim değildir. Cümlesinin olumlu hali, aşağıdakilerden hangisidir? • Moğolların Türkleşmesinde etkili oldular.• Mani ve Buda dinlerini benimsediler.• İlk şehirleri kurdular.• Matbaayı kullandılar.Haklarında bazı özellikler verilen Türk devleti,aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir