S:1

I. Dağ içi ovası
II. Irmak adası
III. Kırgıbayır
IV. Çentik vadi
Ülkemizde görülen yukarıdaki yer şekillerinden hangileri eğim oranının az olduğu alanlarda oluşmaktadır?

I. Dağ içi ovasıII. Irmak adasıIII. KırgıbayırIV. Çentik vadiÜlkemizde görülen yukarıdaki yer şekillerinden hangileri eğim oranının az olduğu alanlarda oluşmaktadır? sorunun cevabı "II. ve IV." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Bir okul ile yakınındaki park arasındaki uzaklık 0,5 kmdir. Okul ve park arası haritada 10 cm olarak ölçüldüğüne göre haritanın ölçeği aşağıdakilerden hangisi olabilir? Aşağıdakilerden hangisi Medine Sözleşmesinin sonuçlarından biri değildir? Diş özü bölgesinde ve çene kemiği içerisinde cerahat oluşmaya ve birikmeye başlamasına ne ad verilir? "Öğretmen sınıfa yeni öyküler aldı." cümlesinin öznesi hangisidir? Sosyal bilgiler dersinde öğrendiğimiz değer ve becerileri hayatımızda uygulamamız ;bizi.....................bir birey yapar.Yukarıdaki boşluğa aşağıdakilerden hangisi getirilebilir? Cami ve mescitlerde kıble yönünde bulunan ve imama ayrılmış olan girintili yere ne ad verilir? Ders esnasında Kenan Öğretmenin, önemli bir durum için kısa süreliğine okul idaresine kadar gelmesi istenmiştir. Kenan Öğretmen sınıftan çıkarken; Sanki sınıfta ben varmışım gibi gürültü yapmadan çalışmalarınıza devam etmenizi istiyorum. demiştir. Geri döndüğünde sınıfta gürültünün en üst seviyede olduğunu görmüştür. Sınıfa girdiğinde ise bir anda sesler kesilmiş ve bütün öğrenciler çalışmalarına devam etmiştir.Kenan Öğretmenin sınıfta bulunup bulunmamasına göre öğrencilerin sergiledikleri durum aşağıdakilerden hangisiyle açıklanır? Arkadaşlarımızla zıttını söyle oyunu oynuyoruz. Sinem, kuzey kelimesinin zıttını hatırlayamadı. Hangi kelimeyi söylemesi gerekir? Kim bir mümin kardeşinin sıkıntısını giderirse Allah da kıyamet günü onun bir sıkıntısını giderir. Bu hadiste aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır? 3070+1821=?Yukarıda verilen toplama işleminin sonucu kaçtır? "Oğuz parkta top oynuyor." Cümlesinde oynama işini yapan kimdir? Yangın çıktığında aşağıdakilerden hangisine haber vermeliyiz? Demir, nikel, kobalt gibi maddeleri çekip tahta, porselen, cam, plastik gibi maddeleri çekmeyen cisme ............................ denir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdaki atasözlerinden hangisinin konusu zamanı iyi kullanma, işini vaktinde yapma ile ilgilidir? Milli mücadeleye yönelik ilk ayaklanma hangisidir? Teknolojik ürünler hayatımızı kolaylaştırır. Yaşam kalitemizi artırır.Aşağıda verilenlerden hangisi teknolojinin hayatımıza kattığı olumlu bir gelişme değildir? Hz. Muhammedin (sav.) aşağıdaki uygulamalarından hangisi toplumsal barışı sağlamaya yöneliktir? Estergon Kalesi su başı kayaKemirir gönlümü aşk denen belaÇektiğimi hoş gör gel etme cefa Akma Tuna akma ben bir dertliyim Yâr peşinde koşar kara bahtlıyımBu parçanın nazım şekli aşağıdakilerden hangisidir? Fatih ilk önce boş bardağı eline aldı.Aşağıda verilen kelimelerden hangisi bu cümledeki kelimelerden birinin zıt anlamlısı değildir? 3, 4, 1, 2, 5, 7, 6 sayı dizisinin aritmetik ortalaması kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir