S:1

Mimaride Ziggurat adı verilen yapılarla ön plana çıkmış olan medeniyet, aşağıdakilerden hangisidir?

Mimaride Ziggurat adı verilen yapılarla ön plana çıkmış olan medeniyet, aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Sümerler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Dinden dönme ve Yalancı peygamberler sorunu hangi halife zamanında çözülmüştür? Aşağıdaki maddelerden hangisi sıvı bir maddedir? Bir bölme işleminde kalan 7 ise bölen aşağıdakilerden hangisi olamaz? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde altı çizili sözcük fiildir? Yukarıda verilen durumlardan hangisinde mıknatıslar birbiri çeker? Bir ikizkenar üçgenin tabanının uzunluğu12 cm ve birbirine eşit diğer iki kenarının uzun-luklarıBuna göre bu üçgenin çevresinin alabileceği en küçük değer kaç santimetredir?santimetre cinsinden birer tam sayıdır. Herhangi bir ulaşım aracının içinde seyahat eden kişiye ne denir? Hz. Peygamberin hükümdarlara gönderdiği İslama çağrı mektuplarında aşağıdakilerden hangisi yer almaz? Kökeni kesin olarak bilinmemekle birlikte sözlü gelenekten derlendiği sanılan ilk Türkçe masal kitabı aşağıdakilerden hangisidir? Esra, Müge ve İrem bir işi birlikte çalışarak 4 günde bitiriyor.Esra bu işi tek başına 12 günde, Müge ise aynı işi tek başına 8 günde bitirebildiğine göre aynı işi İrem tek başına kaç günde bitirebilir? My brother and I - - - - basketball nextweekend. 95 TL yi en az kaç tane kağıt parayla oluşturabiliriz? Atmosferdeki hava olaylarını (hava durumlarını) inceleyen bilim dalı hangisidir? ............................. çevresine göre daha yüksek olan ve tabandan zirveye kadar yamaçları eğimli olan yeryüzü şeklidir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Amasya Görüşmelerinde Temsil Heyeti ile İstanbul Hükûmeti adına görüşme yapan aşağıdakilerden hangisidir? Ali, Murat ve benim yaşlarımızın toplamı 96 dır. Ali 32 yaşında ve benim yaşım Ali'nin yaşının 3/8' i kadardır. Murat kaç yaşındadır? Internet addiction is an increasing problem not only among teenagers but also adults. The Internet wasnt much more accessible to people than it is now. The Internet is everywhere now. It provides people lots of information, pleasure and an escape from the stress of real life. It makes you feel free. These things cause addiction. And it is very hard to get rid of an addiction. Think twice. Dont forget that the Internet takes most of your time and time is the most valuable thing in your life. It is your choice. According to the paragraph, - - - - . Aşağıdakilerden hangisi Servetifünun Döneminin belli başlı şairlerinden değildir? Hangi işlemin sonucu 8 olmaz. Aşağıdakilerin hangisinde fiil (eylem) yoktur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir