S:1

Periyodik sistemin aynı grubunda proton sayısının arttığı yönde,
I. Atom çapı
II. İyonlaşma enerjisi
III. Elektronegatiflik
özelliklerinden hangileri azalır?

Periyodik sistemin aynı grubunda proton sayısının arttığı yönde,I. Atom çapıII. İyonlaşma enerjisiIII. Elektronegatifliközelliklerinden hangileri azalır? sorunun cevabı "II ve III" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdaki kelimelerden hangisinin kökü isimdir? Bilimsel araştırma ve çalışmalarda büyük emek sarfedilir.Aşağıdakilerden hangisi emeğe saygının bir örneği olarak gösterilebilir? Aşağıdaki maddelerden hangisinin belli bir şekli vardır? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? Ergin ve Güray farklı şehirlerde yaşamaktadır. Ergin'in yaşadığı şehirde güneş batmış, Güray'ın yaşadığı şehirde ise batmak üzeredir.Buna göre Ergin'in yaşadığı şehir, Güray'ın yaşadığı şehrin hangi yönündedir? Aşağıdakilerden hangisi en iyi dinleme şeklidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nesnel bir anlatım vardır? Ece bir bilgisayar dergisinin verdiği oyun Cdsini alıp bilgisayara kurdu. Oyunu çok beğendi ve 1.bölümü tamamladı. Ancak 2.bölüme geçmek istediğinde bu bölüme geçilemeyeceği uyarısı çıktı. Sizce bunun sebebi hangi tür yazılım olmasından kaynaklanır? Selamlaşırken avuç içlerini birleştiren ve Baş parmaklarını çenelerine doğru yaklaştıran ülke halkı hangisidir? 25 metre kumaşın 9 metre 30 santimetresi satıldı. Geriye kaç santimetre kumaş kaldı? Gözlerim yollarda, yolum uzakta Sen gül sularıyla yunmuş, kucaktaBen yapayalnızım buz kesmiş sokakta Bazen gurbette bazen sıladaBu dizelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aynur, yarın ilk uçakla İzmire gidecek. Yukarıdaki cümlede aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı yoktur? Peygamberimizin doğduğu çevreyle ilgili hangisi söylenemez? Mallarını Allah yolunda harcayıp da arkasından başa kakmayan, fakirlerin gönlünü kırmayan kimseler var ya, onların Allah katında has mükâfatları vardır.... (Bakara suresi, 262. ayet)Bu ayetten aşağıdakilerden hangisi çıkarılamaz? Aşağıdaki yabancı sözcüklerden hangisinin Türkçe karşılığı yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamlı bir sözcük yoktur? Burnumuzu kullanarak aşağıdakilerden hangisini algılayabiliriz? Kur'an-ı kerim toplan kaç yılda indirilmiştir? Hangi kelime ince ünlülerden oluşmamaktadır? Uzun sarı saçlarım; kahverengi gözlerim var. Ten rengim ise beyazdır.Kendisini bu şekilde tanımlayan bir kişi hangi kişisel özelliklerinden bahsetmiştir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir