Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Birinci Dünya Savaşının yaklaştığı günlerde Osmanlı Devletinin yönetiminde İttihat ve Terakki Partisi bulunuyordu. İttihat ve Terakkinin ileri gelenleri dünyanın hızla bir savaşa sürüklendiğini görüyor ve bu savaşın dışında kalamayacaklarını düşünüyorlardı. Bu nedenle daha savaş başlamadan İngiltere ve Fransa ile ittifak kurmak istemişler ancak isteklerinin kabul edilmemesi üzerine Almanya ile yakınlaşmışlardı.
Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşına girmeden önce izlediği bu politikayla aşağıdakilerden hangisini amaçlamıştır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Birinci Dünya Savaşının yaklaştığı günlerde Osmanlı Devletinin yönetiminde İttihat ve Terakki Partisi bulunuyordu. İttihat ve Terakkinin ileri gelenleri dünyanın hızla bir savaşa sürüklendiğini görüyor ve bu savaşın dışında kalamayacaklarını düşünüyorlardı. Bu nedenle daha savaş başlamadan İngiltere ve Fransa ile ittifak kurmak istemişler ancak isteklerinin kabul edilmemesi üzerine Almanya ile yakınlaşmışlardı.Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşına girmeden önce izlediği bu politikayla aşağıdakilerden hangisini amaçlamıştır? sorunun cevabı "Siyasi yalnızlıktan kurtulmayı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

‘‘Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret olması hali müstesna, mallarınızı, haksız ve haram yollar ile aranızda alıp vererek yemeyin…‘’(Nisâ suresi, 29. ayet) Bu ayet ile aşağıdaki kötü alışkanlıklardan hangisinin yasaklandığı söylenebilir? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammed’e (sav.) “emin” sıfatı verilmesinin nedenlerinden biri değildir?  Aşağıdakilerden hangisinde son ilahi kitap ve son peygamber doğru olarak verilmiştir? I. Isı →Kinetik enerjiII. Elektrik enerjisi →IsıIII. Mekanik enerji →IsıYukarıdaki enerji dönüşümlerinden hangileri istemlidir? Hangi karışımı mıknatısla ayıramayız? Cumhurbaşkanlığına adaylık ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Dünya'dan bakan bir kişi Güneş ve Ay'ı hemen hemen aynı büyüklükte görür.Bunun sebebi nedir? Kur’an-ı Kerim’de rüyaları yorumlaması anlatılan, sevgi ve merhamet örneği olan peygamber aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi bisiklet, kaykay ve paten kullanırken güvenlik amacıyla takmamız gereken malzemelerden biri değildir?  “İçimi çekip döner kapıya yöneldim. Aşırı sıcaktan serin koridora girince bir kuş gibi ürperdim. Şu anda çok şık bir alışveriş merkezindeyim.Sanki bir buzdolabının içine düşmüş gibi donuyorum. Keşke yanıma bir şal alsaydım. Yürüyen merdivenlere yöneldim.Mağazaların önünden geçerken avucumun içi gibi bildiğim kitapçılara uğrayarak istediğim kitapları satın aldım.Bu metnin dil ve anlatımıyla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Hem zamir hem sıfat olarak kullanılabilen kelime hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde yazım yanlışı yoktur?