Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Türk Psikologlar Derneğinin Etik Yönetmeliği, psikoloji mesleği ve biliminin standartlarını belirlemek ve bu standartların en yüksek düzeyde uygulanıp, korunması için vardır.
Bu yönetmeliğin etik açısından öncelikli işlevi aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Türk Psikologlar Derneğinin Etik Yönetmeliği, psikoloji mesleği ve biliminin standartlarını belirlemek ve bu standartların en yüksek düzeyde uygulanıp, korunması için vardır.Bu yönetmeliğin etik açısından öncelikli işlevi aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Psikologların karşılaştıkları etik ikilemleri çözebilmeleri için yol gösterir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Burdur Gölü, pek çok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Dikkuyruk, kaşıkgaga, yeşilbaş, bahri, saka, florya, kızılgerdan, tepeli toygar bu kuş türlerinden bazıları. Dünyadaki sıcaklık artışı bu hızla devam ederse belli bir süre sonra gölün suları çekilecek. Gölün kuruması hâlinde de kuşların bazıları kendilerine başka bir yaşam alanı arayacak, bazıları da yaşadığı yeri terk edemeden göl sularıyla birlikte toprağa karışacak.Bu parçada aşağıdaki düşünceyi geliştirme yollarından hangisine başvurulmuştur? Aşağıdakilerden hangisi düşünce ve ifade özgürlüğünün bireye sağlamış olduğu haklardan biri değildir? Tarihte tek tanrılı dine inanan ilk uygarlık hangisidir? İnsanlarda meydana gelen alaca hastalığını (deri hastalığı) mucizevi bir şekilde iyileştiren peygamber kimdir?  Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır? Bir üçgenin iç açılarından biri 720’ dir. Bu üçgenin diğer açıları hangileri olabilir? 5200 : (300 - 200) İşleminin sonucunun yarısı kaçtır? Vatandaş olma bilinci; vatandaş olmaktan dolayı sahip olunan hakların ve sorumlulukların farkında olmak demektir.Aşağıdakilerin hangisi vatandaş olma bilincine ulaş bir bireyin yapmayacağı bir faaliyettir.  Bir gece misafirim olsan yeterDolar odama lavanta kokusuSoğur sevincinden sürahide suAy pencerede durup durup güler.                                                                  (Cahit Sıtkı Tarancı) Yukarıdaki dörtlükte hangi varlığa insana ait özelliklerden biri verilmiştir?   Türk edebiyatının önemli eser-lerinden olan Kalyanamkara ve Papamkara masalı - - - -Dönemi’nde kaleme alınmıştır. Eserin aslı Sanskrtiçedir. Dinsel masal niteliği taşıyanmetinde asıl anlatılmak istenen Budizm’dir.Bu parçada boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Atatürk Harp Akademisinden ne olarak mezun oldu? Aşağıdaki uygarlıklardan hangisini başkenti Gordion'dur?