S:1

Maddenin kristal yapısını inceleyen fiziğin alt dalı aşağıdakilerden hangisidir?

Maddenin kristal yapısını inceleyen fiziğin alt dalı aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Katıhâl Fiziği" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Kıyıları en fazla girintili-çıkıntılı olan bölgemiz hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi din anlayışının özelliklerinden birisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinin sonuna soru işareti konulmalıdır? ............... if youre in need. Ali' nin 9 lirası vardı. Ninesi 5 lira daha verdi. Ali' nin kaç lirası olmuştur? Aşağıya mevsimler ve özellikleri verilmiştir. Hangi bilgi yanlıştır? Ay tutulmaları sırasında Ay hangi evrelerde bulunmaktadır? Aşağıdakilerden hangisinde Yunus Emreyle ilgili yanlış bilgi verilmiştir? "Terlik, şort, tişört"Yukarıdaki eşyalar hangi mevsimde kullanılır? 1. Her sesin bir kaynağı vardır.2. Ses, dalgalar hâlinde yayılır.3. Ses, her yöne yayılır.Yukarıdaki ifadelerden hangileri doğrudur? BMM Ankara da açıldıktan sonra meclise karşı yurdun çeşitli yerlerinde ayaklanmalar çıktı.Mustafa Kemal ve arkadaşları idama mahkum edildi.Bunun üzerine TBMM ayaklanmalara karşı bazı tedbirler aldı. Buna göre aşağıdakilersen hangisi TBMM nin ayaklanmalara karşı aldığı tedbirlerden birisi değildir? Bir çıkarma işleminde fark 500'dür. Bu çıkarma işleminde eksilene 350 ekleyip, çıkandan 120 çıkarıldığında yeni fark kaç olur? "43 278" doğal sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir? Tarık: Babam hafta sonu su damlatan musluğu onardı, dışarıdan soğuk geldiği için pencere kenarlarına bant çekti. Evin odalarındaki lambaları az elektrik tüketenlerle değiştirdi."Buna göre Tarıkın babası için aşağıdakilerden hangisini söylemek doğru olur? İnternet aracılığı ile yapılan haberleşmede aşağıdaki hangi adres kullanılır? V + V işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir? Verimli toprakların ; kuvvetli rüzgarlar , uzun süreli yağışlar akarsular ve sel suları gibi çeşitli etkenlerle aşınması ve taşınıp yok olmasına ne denir ? XVIII. yüzyılda Osmanlı Devletinde tercüme edilen eserler matbaada çoğaltılarak basılmıştır. Bu durumun Osmanlı Devletinde;I. Yeni gelişmelerin yakından izlenmesineII. Kültürel hayatın canlanmasına III. Halkın kitapları daha pahalıya almasınaverilen gelişmelerden hangileri üzerinde etkili olduğu söylenebilir? Aşağıdakilerden hangisi yapay çevreye örnek olabilir? 5 onluk 8 birlikten oluşan bir sayı ile 3 onluk 7 birlikten oluşan sayının toplamı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir