Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdaki cümlelerden altı ç izili deyimlerden hangisi söylemek istediğini bir türlü söyleyememek anlamını içeren bir deyimdir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdaki cümlelerden altı ç izili deyimlerden hangisi söylemek istediğini bir türlü söyleyememek anlamını içeren bir deyimdir? sorunun cevabı "Bu kadar dillerde dolaştığın yeter." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi ışık kaynağı olmadığı halde çevresine ışık yayıyormuş gibi algılanan maddelerden değildir? Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferi sonucunda;• Halifelik Osmanlı Devleti’ne geçmiş• Baharat yolu Osmanlı hakimiyetine girmiş• Suriye, Filistin, Kudüs, Mısır ve Arap Yarımadası’nın büyük bir kısmı fethedilmiştirBu bilgilere göre Osmanlı Devleti ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz? “Çok zor yıllardı çocuklar, topraklarımız Fransızlar tarafından işgal edildi. Büyüklerimiz birleşerek direniş gösterdi. Hatta Sütçü İmam direnişin sembolü oldu.”Yukarıda şahit olduğu olayı anlatan kişi Kurtuluş Savaşı yıllarında hangi şehirde yaşamıştır? Aşağıdakilerden hangisi ışık kirliliğinin sonuçlarından değildir? Aşağıdakilerden hangisi insanların haberleşmek için kullandıkları teknolojik araçlardan biri değildir? Mehmet visited Anıtkabir  and -  -  -  -  places  in  Ankara yesterday. [3. ( 5 – 3 ) – ( 1+2 ) : 3 ] işleminin sonucu kaçtır? Hangi cümlede “ki” hatalı yazılmıştır? Aşağıdaki şekillerden hangisinde ardışık iki açının ölçüleri toplamı 180 dereceden farklı olabilir? Mitoz bölünme ile ilgili, I. Oluşan hücrelerin kromozom sayısı ana hücre ile aynıdır.II. Bölünme sonucu iki yeni hücre oluşur.III. Oluşan hücrelerin kalıtsal özellikleri birbirinden farklıdır.şeklindeki ifadelerden hangileri doğrudur? Aşağıdaki yerleşim yerlerinden hangisinin ekonomik kalkınmasında turizmin etkisinin daha az olduğu söylenebilir? “Okuldaki kaynakları …………….. kullanmalıyız.”Yukarıdaki noktalı yere hangi sözcük gelmelidir?