ÖSYM'den LYS Adaylarına Başvuru Uyarısı

ÖSYM'den LYS Adaylarına Başvuru Uyarısı

DUYURU

(26 Nisan 2013)

2013 Lisans Yerleştirme Sınavları (2013-LYS) : Başvurular

2013 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2013-LYS) başvurular, 22 Nisan 2013 tarihinde başlamıştır. Başvurular 29 Nisan 2013 tarihinde sona erecektir. LYS başvuruları İnternet aracılığıyla bireysel olarak ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. 29 Nisan 2013 tarihinde Başvuru Merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak adayların bu tarihten önce başvurularını tamamlamaları yararlarına olacaktır.

Başvuru işleminden önce sınav ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Sınav ücreti, kılavuzda belirtilen bankalar ile birlikte tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYMnin İnternet sayfasında yer alan ÖDEMELER alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilmektedir. Sınav ücretini yatırmış olmak, Başvuru Merkezinden yeniden şifre edinmek vb. işlemler, sınava başvuru için yeterli değildir. Sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvurunun bir başvuru merkezinden veya bireysel olarak İnternet aracılığıyla tamamlanmış olması gerekmektedir.

Adaylar, sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra en kısa süre içinde, başvuru bilgilerini ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile mutlaka kontrol etmelidir.

2013-LYS adaylarına önemle duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI