ÖSYM Başkanı hakkında 'görevi ihmal suçlamasıyla' soruşturma açılması istendi.

ÖSYM BAŞKANI HAKKINDA SORUŞTURMA İSTEMİ

Bu arada Savcılık, kararında ÖSYM Başkanı Ali Demir ve diğer yetkililer hakkında görevi ihmal suçlamasıyla soruşturma açılmasını da istedi.

KARARA TEPKİLER

İptal davası açan öğrencinin avukatı Ahmet Şaban

Bu kadar kısa sürede sonuca varılması çok düşündürücü. 20 kişilik bilirkişi olsa bu kadar iddiayı nasıl tamamlar. Normalde 59 günde tamamlamaları lazımdı. 3 günde nasıl tamamladılar bilmiyorum. Savcılık sürpriz var demişti, bu sürpriz olmadı.

Abbas Güçlü

Savcılık bu soruşturmayı 3 günde bitirdi, KPSSyi 9 ayda bitirdi. Savcının gerekçelerini görmek gerekir. Bu kararı nasıl verdi bu kadar karışıklık varken bu karar nasıl verildi araştırmalı.

Sanki çok acele kapatılıyor gibi geliyor bana. Ama her geçen gün bir kağıt çıkıyor ortaya. Bir hatalar zinciri var. Çok acele verilen bir karar. Savcılık hep suçlayıcı bir makam olurdu ama şimdi koruyucu bir makam haline geldi. Hukuki açıdan verilen bir karar var. Ama hatalar ne olacak nasıl açıklanacak. Savcı açıklasın elindeki belgeleri. Çok başka gerekçeler, belgeler çıkıyor. İnşallah yeni belgeler ortaya çıkmaz. Yargı sorgulanır hale gelmesin, güveneceğimiz başka bir organ kalmadı çünkü.

MYNET

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER