ÖSYM 2013 DGS başvuru kılavuzu

ÖSYM 2013 DGS başvuru kılavuzu ÖSYM 2013 DGS başvuru kılavuzu2013 DGS başvuru kılavuzu yayımlandı.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurma işlemleri, 27 Mayıs2013 tarihinde başlayacak, 5 Haziran 2013 tarihinde sona erecektir.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGSye girmeleri zorunludur.

2013 DGS başvuru kılavuzunu indirmek için TIKLAYINIZ

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2013-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.Kılavuzda başvurma, sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Sınavla ilgili gelişmelere sitemizin DGS Haber kategorisinde yer veriyoruz.

Sorubak DGS Puan Hesaplama Motorunu kullanmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

2013 DGS başvuru kılavuzunu indirmek için TIKLAYINIZ

25-05-2013