LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
Oya Akmayn

Ankara atatürk Lisesi İçin GÜNDE KAÇ SORU ÇÖZMEM GEREK ? TOLGA slm 3,2 yüzdelik 433 puan

Gravatar
Çaylak
Oya Akmayn

Lütfen cvp verin

Gravatar
Acemi
Lgs

Yani 150-200 olmasi lazım en az

Netlerin kaç şuan?

Gravatar
Çaylak
Oya Akmayn

350 puan

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

günlük soru sayısı çok fazla önemli değil genelde anlayarak çözmen daha iyi ve şuan ki netlerinin en az 300-450 aralığında olması gerek (umarım yardımcı olabilmişimdir :))

Gravatar
Çaylak
Oya Akmayn

350-400 arası

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesine gitmek istiyorum ve günde 200-250 soru civarında soru çözüyorum yeterli bir rakam mı ?

Gravatar
Acemi
Enes

sayı *

Gravatar
Admin
e-Rehber

Bence güzel bir rakam

Gravatar
Çaylak
Cyfc

çözdüğün soru sayısı önemli değil anlayarak çözmen önemli benim kuzanim günde 150 soru çözerek kabataş erkek lisesi kazandı orası 490 puan falan yani ama yeni nesildi hepsi geçen sene oraya yerleşti sende inşallah başarırsın

Gravatar
Çaylak
Najslsm

Cnm 250 soru cozmenle alakasi yokk istedigin lise 490 mi mesela 490 alsan bile o liseye belki gidemezsin cunki alacagin puan degil turkiye geneli kacinci siraya girecegin onemli yani nota bakma siralaman onemli

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

Gravatar
Çaylak
Ankara Atatürk Lise

Ankara ATAÜRK LİSESİ için günde kaç soru çözmem gerek? 433 puan 3,2 yüzdelik

Gravatar
Admin
e-Rehber

300 altına düşme.

Gravatar
Çaylak
Ankara Atatürk Lise

Meraba Ankara Atatürk Lisesi için günde kaç soru çözmem gerek? 433 puan 3,2 yüzdelik dilim

Gravatar
Çaylak
onur

Merhaba Kartal Anadolu İmam Hatip lisesi için günlük kaç soru cozme

lazım

Gravatar
Çaylak
Ayvacık Fen Lisesi Hedefleyen

sıkı çalışman lazım çünkü 0.71 puanla alan trnin en iyi okullarından biri

Gravatar
Çaylak
Beşiktaş Anadolu Lisesi

Merhaba 2 aylık zaman diliminde Beşiktaş Anadolu lisesi için günlük kaç soru çözmeliyim?

Gravatar
Acemi
Lgs

200 300 civarı

Gravatar
Acemi
arda

Merhaba AAL (Antalya Anadolu Lisesi) hedefliyorum. Sizce bu lise için denemelerim ve günlük soru sayısı nasıl bir derecede olmalıdır?

Gravatar
Acemi
Lgs

Bnce çalışırsan kazanırsın inşallah

Bende daha yeni çalışmaya baslicam konular yetişir mi? hedefim manisa Alaşehir fen gelir mi ki?

Gravatar
Çaylak
Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal

konular yetişir

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Yılın ilk ayı
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.