Her 100 adaydan biri YGS ye itiraz etti

YGS sonuçlarına itirazlar çığ gibi büyüyor. 28 Nisan-4 Mayıs arasında 7 bine yakın aday itiraz için ÖSYMye dilekçe verdi. Şehir dışından da 12 binden fazla aday itiraz etti
BAHAR ATAKAN Ankara
YGSde puanlarının yanlış hesaplandığını öne süren 7 bine yakın adayın ÖSYMye itiraz ettiği öğrenildi. 28 Nisanda sonuçların açıklanmasından bugüne kadar geçen sürede itiraz başvuruları çığ gibi büyüdü. 28 Nisan-4 Mayıs arasında 7 bine yakın aday itiraz için ÖSYMye dilekçe verdi. Şehir dışından da 12 binden fazla aday ÖSYMye dilekçe gönderdi.
ÖSYM şehir dışından gelen dilekçeleri de işleme alırsa toplamda 19 bin aday sınav sonucuna itiraz etmiş olacak. Sınavı geçerli sayılan 1 milyon 648 bin 240 aday göz önüne alındığında, adayların yüzde 1.1i puanının yanlış hesaplandığını düşünüyor. 3 Mayıs-4 Mayıs arasında 1.210 aday puanlarının yeniden hesaplanması için ÖSYMye itiraz etti. Şehir dışındaki adayların acele postayla itiraz dilekçelerini ÖSYMnin Ankara adresine gönderme hakkı bulunuyor.
12 bin itiraz
Bu çerçevede şehir dışından Ankaraya gönderilen dün itibarıyla 12 binden fazla adayın hazırladığı itiraz dilekçesi bulunuyor. ÖSYM şehir dışından gelen dilekçeleri işleme alırsa toplamda 19 bin aday sınav sonucuna itiraz etmiş olacak. Sınavı geçerli sayılan 1 milyon 648 bin 240 aday göz önüne alındığında, adayların yüzde 1.1i puanının yanlış hesaplandığını düşünüyor.
Puanlarının yeniden hesaplanmasını isteyen adaylardan 5 TL alınıyor.Adaylar, sonuçlar açıklandıktan sonra 30 gün içinde itiraz dilekçesi verebiliyor ve itiraz dilekçeleri 15 gün içinde sonuçlandırılıyor

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER