Evde Eğitim İçin İyi Bir Ortam Yaratın

Evde Eğitim İçin İyi Bir Ortam Yaratın

Evde Eğitim için İyi Bir Ortam Yaratın

Son dönemde gündeme gelen evde eğitim hizmetlerinin yanı sıra bireysel olarak neler yapabileceğinize de göz atalım istiyoruz. Evde yaratacağınız iyi bir eğitim ortamı sayesinde sizler de daha güvenli bir sürece imza atabilirsiniz. Peki bu ortam çocuklarınıza neler vaad edecek? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt verelim.

Birebir Ders İmkanı: anlamakta güçlük çeken ya da topluluk içerisinde kendini daha zor ifade eden çocuklarınız için ilk etapta ev eğitimini baz alabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Bire bir ders ya da özel ders için atılacak en sağlıklı adımlardan bir tanesidir. Kendini güvende hisseden çocuğunuz, odaklanma sorununu da bu sayede ortadan kaldırabiliyor ve öğrenmeye yönelik algılarını geliştiriyor.

En etkili özel ders yöntemi olarak lanse etmek mümkün ve uzmanlar da bu eğitim modellemesini kesinlikle tavsiye ediyorlar. Temel kavram ve okul öncesi dönemde de fazlasıyla işe yaradığını belirtmek gerekiyor.

İhtiyaçlara Uygunluk: Ev eğitimi için dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de ihtiyaçlara doğru bir şekilde yanıt verebilmektir. Çocuklarınızı daha yakından tanıma fırsatı elde edeceğinizi de hatırlatmak isteriz. Neyi daha kolay öğreniyor, hangi konularda zorlanıyor ya da dayanma sınırı nedir gibi sorulara daha hızlı bir şekilde yanıt verebilecek ve üzerine gidebileceksiniz.

İhtiyaçlara uygun bir ortam yarattığınız takdirde öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve süreci daha hızlı hale getiriyorsunuz. En önemli detay ise az önce de ifade ettiğimiz gibi odaklanma sorunu ortadan kalkıyor ve daha sağlıklı bir eğitim süreci başlatılıyor.

Sıkılganlık Ortadan Kalkacak: evde eğitim için uygun bir ortam hazırladığınız takdirde en çok şikayetçi olduğumuz konulardan biri olan sıkılganlık durumu da ortadan kalkıyor. Çocuk kendini daha rahat hissediyor ve öğrenme arzusu da tetikleniyor. Evde eğitimin en önemli amacı, not kaygısı değil, gerçek bilgiye ulaşma ve bunu ezber dışı bir eğitim modeli ile yerine getirmektir. Bu konuda kendi başınıza hareket edebileceğiniz gibi uzmanlardan da yardım alabilirsiniz.

Güvenli Öğrenme: Alay edilme duygusu ortadan kalkar, zorbalık ve tacizden uzak tutulan çocuklar yetiştirilir ve daha da önemlisi güven duygusu daha güçlü bir şekilde hissedilir. Evde eğitimi bütünüyle savunduğumuz için değil, belli dönemlerde çocuğunuzun buna ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz için sizinle paylaşıyoruz. Elbette arkadaş edinecek, alay edildiği zamanlar olacak ve buna karşı da nasıl davranacağını öğrenecek ancak bazı dönemlerde eve kapanması ve en azından eğitimi evde tamamlaması çok daha güvenli ve faydalı olacaktır.

Aileye Bağlılık Duygusu: Aile ilişkilerini güçlendirecek çalışmalardan bir tanesi olacaktır. Eğitim süresi boyunca çocuğunuz ile yakın temas halinde olacak ve sürekli olarak iletişim kuracaksınız. Öğretmeni siz olabilirsiniz ve bu durum, onun size olan güvenini de bir üst seviyeye taşıyor.

Evde eğitim için yaratacağınız keyifli ve güvenilir bir ortam, okulda alacaklarının ya da öğreneceği şeylerin çok daha fazlasına ulaşmasına yardımcı olabilir. Sosyal medyayı yakından takip edenler bilecektir, yeni nesil çocukların büyük bir kısmı bu eğitim modeli ile yetiştiriliyor ve ebeveynler de bu durumdan memnun kaldıklarını dile getiriyorlar.

Bu konuda henüz tecrübe sahibi olmadığınızı düşünerek uzman desteği almanızı da özellikle tavsiye edeceğiz. Evde eğitim ortamının nasıl ya da ne şekilde hazırlanacağından tutun da nasıl bir eğitim modeli benimsemeniz gerektiği de yine uzman eğitimciler tarafından sizlere anlatılacak ve daha sağlıklı bir paylaşım yapılacaktır.

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER