Doğuya Atanan Memur Yandı

Hükümet, Kanun Hükmünde Kararname çalışmalarını hızlandırdı. Mayıs ayında yapılacak toplantıdan sonra hem bakanlıkların dağılımında hem de personel reformu konusunda adım atılacak.

Kanun Hükmünde Kararnamelerle ilgili çalışmalar, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek başkanlığında yürütülüyor. Bakanlar Kurulu un yapısına ilişkin taslak tamamlandı.

Buna göre, devlet bakanlıklarının tümü kaldırılacak. Başbakan yardımcılıkları ve icracı bakanlıklar olacak.

CNN TÜRKe bilgi veren bir bakan, Devlet Bakanlığı kavramının terim olarak da doğru olmadığını söyledi, Devletin değil hükümetin bakanı olur. Devlet Bakanlığı ünvanı, uluslararası alanda da bilinmiyor. Sıkıntı yaşanıyor dedi.

Hazırlanan taslakta, personel reformuna ilişkin düzenlemeler de var. Özellikle Doğu ve Güneydoğuda personel açığının kaldırılması için öne çıkan formül, bu bölgeye atananların belirli bir süre çalışmadan hiç bir gerekçeyle başka bir bölgeye atanmamaları yönünde.

Yetkililer, kanun hükmünde kararname çalışmalarında, Türk Silahlı Kuvvetleri in yapısında değişiklik yapılmasına ilişkin bir düzenleme üzerinde çalışılmadığını da belirttiler.

CNN TÜRK

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER