Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak

Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı.

Bakan Yılmaz, bir otelde düzenlenen Afrika büyükelçileri ile kahvaltı programının ardından bir taksi durağını ziyaret etti. Burada esnafla sohbet eden Bakan Yılmaz, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TEOGla ilgili bir açıklama yapması istenen Yılmaz, 18 milyon evladının bulunduğunu belirterek, Bu evlatlarımın hiçbirisinin kendilerinin geleceğinden kaygı duymasına gerek yok. dedi.

ETÜD MERKEZLERİ SIRF TEOGDAN DOLAYI ARTTI

Yılmaz, etüt merkezlerinin sırf TEOGdan dolayı arttığına işaret ederek, Dolayısıyla da daha çocukluktan başlayarak her evladımızın yarış atı konumuna girmesini hangi anne baba ister? Biraz sevin, biraz sayın, biraz evinde kalsın, ailesiyle, kardeşleriyle kalsın. Son sözümüz şu, bize güvenin. Niyetimiz halis. Türkiyeyi hep beraber 21. yüzyıla taşıyacağız. değerlendirmesinde bulundu.

BU SENE TEOG UYGULANAMAYACAK

Bakan Yılmaz, TEOGun bu sene uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir soru üzerine Bu sene uygulanmayacak, bu sene TEOG yapılmayacak. dedi.

ÇALIŞMA BAKANLAR KURULUNA SUNULACAK

TEOG yerine adrese dayalı ya da sınavsız geçiş modelinin uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, Üzerinde bakanlığımız çalışma yapıyor. Bakanlar Kurulumuza sunacağız, Bakanlar Kurulunda çıkan kararı da milletimizin bilgisine sunacağız. ifadesini kullandı.