Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak

Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak
19-09-2017
Bu sene TEOG sınavı yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bu yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının yapılmayacağını açıkladı.

Bakan Yılmaz, bir otelde düzenlenen Afrika büyükelçileri ile kahvaltı programının ardından bir taksi durağını ziyaret etti. Burada esnafla sohbet eden Bakan Yılmaz, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TEOGla ilgili bir açıklama yapması istenen Yılmaz, 18 milyon evladının bulunduğunu belirterek, "Bu evlatlarımın hiçbirisinin kendilerinin geleceğinden kaygı duymasına gerek yok." dedi.

ETÜD MERKEZLERİ SIRF TEOGDAN DOLAYI ARTTI

Yılmaz, etüt merkezlerinin sırf TEOGdan dolayı arttığına işaret ederek, "Dolayısıyla da daha çocukluktan başlayarak her evladımızın yarış atı konumuna girmesini hangi anne baba ister? Biraz sevin, biraz sayın, biraz evinde kalsın, ailesiyle, kardeşleriyle kalsın. Son sözümüz şu, bize güvenin. Niyetimiz halis. Türkiyeyi hep beraber 21. yüzyıla taşıyacağız." değerlendirmesinde bulundu.

BU SENE TEOG UYGULANAMAYACAK

Bakan Yılmaz, TEOGun bu sene uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir soru üzerine "Bu sene uygulanmayacak, bu sene TEOG yapılmayacak." dedi.

ÇALIŞMA BAKANLAR KURULUNA SUNULACAK

TEOG yerine adrese dayalı ya da sınavsız geçiş modelinin uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin bir soru üzerine Yılmaz, "Üzerinde bakanlığımız çalışma yapıyor. Bakanlar Kurulumuza sunacağız, Bakanlar Kurulunda çıkan kararı da milletimizin bilgisine sunacağız."ifadesini kullandı.

Toplam 1 yorum yapıldı.
    yorum öğrenci
    2017-09-21 04:26:17
    yaw zaten teog hic te adil değildi.puanla değil yüzdelik dilimle öğrenci aldı.puanım 371 ama yüzdelik 34.ve bir tane anadolu lisesi vardı gitmek istediğim 352 puan ve 33 yüzdelik dilimle öğrenci alıyordu ve giremedim.şimdi boş kontenjanlari var ama puani arttığı için almıyor.352 lik okul 410 puan oldu ama biz yine geçen senenin puanıyla nakil yapmak zorunda oluyoruz.iki de bir sistem değiştiriyorsunuz.öğrencilerin hayatını mahvediyorsunuz.bence 8. sınıfta puanla liseye geçme diye birşey olmamalı.yıl sonu puanına göre okullara yerleştirme yapılmalıydı.asıl önemli olan ygs ve lys sınavları boş boş yeni sistenler getirdiginiz için öğrencilerde beyin diye birşey kalmadı.bırakın bu teog,sbs vs. şeyleri.bir öğrenci başarılıysa zaten ygs ve lys de o başarısını gösterir.liselerin aslında hicbir önemi yok açıktan da okusan fen lisesinde de okusan yine aynı sınavlara gireceksin.bir insanın içinde varsa düz lisede bile okusun.o bunu başarır.onun için lütfen bu saçma sapan sistemleri ya tamamen kaldırın ya da kalıcı bir sistem koyun iki de bir sistem değişikliği yapmayın.sonra de neden türkiye gelişmiyor neden torpil var diyorsunuz👎👎😡😡😡😡
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.