AÖL 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

11-12 haziran açık lise soru ve cevapları,  Açık Öğretim Lisesi 2.dönem soru ve cevapları 2015-2016, Açık Öğretim Lisesi 3.dönem soru ve cevapları 11-12 haziran

11-12 haziran 2016 Açık Öğretim Lisesi 3.dönem sınavları cumartesi ve pazar günü yapılacak. 2015-2016 AÖL 2.dönem sınav sorularını sınav sonrasında  bu sayfamızda yayımlayacağız.

Ayrıca 11-12 haziran AÖL 3.dönem sınav soruları  sorubak online sınav sistemine aktarılacak.

III.DÖNEM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

11-12 Haziran 2016 tarihinde yapılan 2015-2016 eğitim-öğretim yılı III. dönem sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sınav sonuçlarınızı Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek "Öğrenci Genel Bilgiler" menusu altındaki "Sınav Sonuçları" veya "Dönem Dersleri" seçeneklerinden (2015/3.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine "İlgili Makama"mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

"Mezuniyet incelemesinde" olan öğrencilerimiz çıkma belgesi alamazlar.Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimizin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü e müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

AÖL SORULARINI ONLİNE ÇÖZÜN! TIKLA ÇÖZ*

11-12 haziran 2016 AÖL 2.dönem sınav sonuçları, Açık lise 3.dönem sınav sonuçları 2015-2016