AÖF 2016 Yatay Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu

AÖF 2016 Yatay Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu

Bu duyuru;

ÖSYS Ek Yerleştirme

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların,

Yatay Geçiş

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2016 Yatay Geçiş kapsamında kayıt hakkı kazanan adayların,

İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

İnternet Başvuru İşlemleri19 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 09.00da başlayıp,
24 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00de sona erecektir. İnternet Başvuru Adresihttp://aof.anadolu.edu.tr

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

24 Eylül 2016 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlarbağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayıp,
23 Eylül 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli Kayıt İşlemleri24 Eylül 2016 Cumartesi günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

24 Eylül 2016 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Adaylar, 19 Eylül - 23 Eylül 2016 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24 Eylül 2016 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 24 Eylül 2016 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Duyurularbölümünden ulaşabilirler.

İLETİŞİM Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0850 200 46 10-19 (10 hat) ya da 444 10 26 e-Posta aofbilgi@anadolu.edu.trAÖF Büro Adresleri